1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. “Gizli gizli üye yazıldı ”
“Gizli gizli üye yazıldı ”

“Gizli gizli üye yazıldı ”

Çavuşoğlu, bir beldeye bağlı köyde yazılan üye sayısını örnek göstererek toplamda 27 delege oyu olan bir köyde 189 üye yazıldığına dikkati çekerek, bu üyelerin tek elden yazıldığını savundu.

A+A-

UBP İskele Milletvekili ve UBP Genel Başkan Adayı Nazım Çavuşoğlu dün katıldığı bir televizyon programında üye yazılmalarında yaşanan adaletsizliğe dikkati çekerek, Özgürgün’e biat eden kişilerin gizli gizli üye yazdırdığını fakat üyelerin her ne koşulda olursa olsun sağlıklı karar vereceklerinden umudunu yitirmediğini dile getirdi.

‘’Parti koltuğu boştur… Partililer kucaklanmıyor’’

UBP İskele Milletvekili Çavuşoğlu, katıldığı televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. UBP Genel Başkan adayı Nazım Çavuşoğlu, bir beldeye bağlı köyde yazılan üye sayısını örnek göstererek toplamda 27 delege oyu olan bir köyde 189 üye yazıldığına dikkati çekerek,  bu üyelerin tek elden yazıldığını savundu.
Çavuşoğlu, örgütler tarafından yazılan üyelere itirazları olmadığını belirterek, Özgürgün’ün kendisine biat etmeyen kişilere ‘’üye formu yoktur’’ diyerek üye formu vermediğini söyledi. Üye sayısının yedi binlere çıktığına işaret eden Çavuşoğlu, bu rakamlardan ilçe başkanlarının dahi haberdar olmadığını söyledi.

“Lefkoşa İlçe Başkanı habersiz”

Çavuşoğlu sözlerine şöyle devam etti; ‘’Lefkoşa ilçe başkanı bile 1000 üyeden haberdar değildir. Şeffaf ve adil olmadan yapılan üye yazılımlarına karşıyız. UBP içerisinde yaşanan tartışmaların nedeni de şeffaf olmayan yazılmalar içindir. Genel Başkanlığa aday olanlar ya da aday olacak olanlar sanki bu partinin adayı değilmiş gibi davranılıyor. Bu yazılan üyelerin kontrol edilmesinin mümkün değildir. Üyelerin oy kullanırken vicdanlarını kullanarak oylarını kullanacaklarından eminim.’’
Çavuşoğlu, başka bir partiye üye olanların dışında hiçbir üyeye itiraz etmeyeceklerini de belirtti.

“Koltuk dolu değil”

Mevcut koltuğun dolu olmadığına dikkati çeken Çavuşoğlu, Özgürgün’ün iktidarlık hedefinde bir sıkıntı olduğunu söyledi.
Çavuşoğlu, aday olanların partiyi Hüseyin Özgürgün’den daha iyi yönetebileceklerine inandıkları için aday olduklarını, parti içinde daha kurumsal, demokratik ve şeffaf bir yapı oluşturmak adına adayların elini taşın altına koyduklarını vurguladı.

‘’Ortaklığa fikren mutabıkız’’

UBP-CTP hükümet ortaklığına fikren mutabık olduklarını dile getiren Çavuşoğlu, o dönemde yapılan tüm tartışmaların eşit sorumluluk, eşit yönetim ve eşit paylaşım yönünde olduğunu söyleyerek sayısal olarak eşit olsa da içerik olarak bakıldığında birçok konuda sıkıntılar olduğunu ve partililerin bu durumdan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Bu haber toplam 1962 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler