1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GİRNELİLERİN İSYANI
GİRNELİLERİN İSYANI

GİRNELİLERİN İSYANI

Girneliler yat limanının güvenliğinin sağlanması ve kirliliğin önlenmesini vurguladı “Turizm polisi şart” Girne yat limanındaki “turistik” (!) görüntüler Girnelileri isyanın eşiğine getirdi. Geçtiğimiz gün önce sosyal me

A+A-

 

 

 

Girneliler yat limanının güvenliğinin sağlanması ve kirliliğin önlenmesini vurguladı

 

“Turizm polisi şart”

 

 

Girne yat limanındaki “turistik” (!) görüntüler Girnelileri isyanın eşiğine getirdi.

Geçtiğimiz gün önce sosyal medyada daha sonra da basında yer alan Girne Limanı’nda “don atlet” denize girenlerin uygunsuz davranışları Girnelileri rahatsız etti.

Sıcak yaz günlerinin gelmesi ile birlikte hafta sonları canlılık yaşayan Girne Limanı’nın dertleri sadece bu görüntülerle sınırlı kalmıyor. Turizmin can damarı olan Girne kentimizin en gözde turistik yeri konumunda olan limanda gerek vatandaşlar gerekse turistlerin karşılaştığı sahne insanları isyan ettirdi. Sadece limanda değil hiçbir açık plajda iç çamaşırı ile denize girilmezken vatandaşlar “turizm polisi” sistemi kurulması konusunda birleşti. Çekirdek yemenin yasak ve cezai yaptırımı olduğu liman çevresinde zeminin çekirdekle kaplı olması kirlilik yaratıyor.

 

KİRLİ, GÜVENSİZ, TEHLİKELİ

Vatandaşlar sadece bu tür görüntülere şahit olmayan limanın akşam 9’dan sonra “tehlikeli” olduğunu söylüyor. İçki içip bayanlara tacizde bulunanlardan, etrafa tuvaletini yapanlara kadar her türlü rezaletin akşam saatlerinde yaşandığı söyleniyor.

Limanda güvenle dolaşmak ve herhangi bir tartışma anında müdahale edecek limana özel polislerin olması çocuklu ailelerin de limanda gece dolaşmasını sağlayacak.

 

LİMAN BANKLARI YATAKHANE

Girneli vatandaşlar özellikle sabahın erken saatlerinde bankların üstünde uyuyan insanları işaret ederek, görmeye alışık olmadığımız görüntülere şahit olduklarını belirtti.

 

Yurttaş ne dedi? Ayrıntılar bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1113 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler