1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Girne’de unutulmaz final
Girne’de  unutulmaz final

Girne’de unutulmaz final

Girne Belediyesi 5’inci Girne Kültür Sanat Günleri, 2 Eylül 2015 Çarşamba akşamı son dönemin başarılı müzisyenlerinden Mehmet Erdem ve seslendirdikleri barış ve özgürlük türküleriyle geniş bir hayran kitlesine sahip Kardeş Türküler Grubu’nun konseriyle so

A+A-

Girne Belediyesi 5’inci Girne Kültür Sanat Günleri’nde, 2 Eylül 2015 Çarşamba akşamı son günlerin çıkış yapan sanatçılarından Mehmet Erdem ve seslendikleri türkülerle dünyaya barış mesajları veren Kardeş Türküler Konseriyle unutulmaz bir final yaşandı.

Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, önce Kardeş Türküler Grubu farklı dil ve lehçelerden barış ve özgürlük türküleri seslendirdi. Daha sonra son dönemin başarılı müzisyenlerinden Mehmet Erdem sahneye çıkarak Kardeş Türküler grubuyla birlikte şarkı söyledi. Mehmet Erdem geceye kendi grubuyla birlikte devam etti. Erdem, hem kendi albümünden en sevilen şarkılarını hem de Barış Manço, Neşet Ertaş ve Kayahan’dan unutulmaz parçaları seslendirdi.

Güngördü, barış dolu günler diledi

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü,  5’inci Girne Kültür Sanat Günleri’nin kapanış konserine katılan herkese teşekkür ederek sözlerine başladı. Mehmet Erdem ve Kardeş Türküler Grubuna da ayrıca teşekkür etti. Güngördü, yaz boyunca Girneliler ve ülke halkına konserler, tiyatro gösterimleri ve çeşitli etkinlikler sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. 1 Eylül Dünya Barış Günü olduğunu ve bunun geceye farklı bir anlam kattığını söyleyen Güngördü, “Yaşadığımız coğrafyada, Ortadoğu’da, Akdeniz’de sıkıntılı günler yaşanıyor. Öncelikle kendi ülkemizde birbirimize karşı hoşgörü, saygı ve uzlaşı kültürünün olması gereklidir. Ülkeler arasında ise savaş kültürü değil barış kültürü olması gereklidir” dedi. Güngördü, bu anlayışla, ülkemizde, yaşadığımız coğrafyada ve elbette Türkiye’de de bu kültürün yaşanması gerektiğini dile getirerek, herkese barış dolu günler diledi. Güngördü, barış ve sevgiyle herkesi kucakladığını söyledi.

Bu haber toplam 955 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler