1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GİRNE'DE KUNDAKLAMA!
GİRNEDE KUNDAKLAMA!

GİRNE'DE KUNDAKLAMA!

Girne’de ikamet eden Ataker ailesinin aracı kundaklandı. 31 senelik doktor olan Hakan Ataker, bu tür kriminal olayların kendilerine kadar uzanmasını yorumladı: “VAY HALİMİZE” Girne’de dün saat 03.30 sularında meydana gelen

A+A-

 

Girne’de ikamet eden Ataker ailesinin aracı kundaklandı. 31 senelik doktor olan Hakan Ataker, bu tür kriminal olayların kendilerine kadar uzanmasını yorumladı:

 

“VAY HALİMİZE”

 

Osman KALFAOĞLU

Girne’de dün saat 03.30 sularında meydana gelen kundaklama sonucu Kıbrıs 41 Apartmanı’nda ikamet eden Ataker ailesine ait bir araba ve bir motosiklet tamamen yanarken, bir diğer araba da maddi hasara uğradı.

Olayın ardından dün YENİDÜZEN’e konuşan Dr Hakan Ataker, “Bu tür kriminal hadiseler bize kadar geldiyse vay halimize. Böyle bir kundaklamaya maruz kalacak insanlar değiliz. Anlam vermek mümkün değil. İnsanlara yardım etmekten başka bir şey yapmadık” dedi

Sabah 04.00 sıralarında, park halinde bulunan Gülseren Ataker’e ait HU 294 plakalı araba, üzerine muhtemelen yanıcı madde dökülerek ateşe verildi. Çıkan yangın sonucu araç tamamen yanarken aracın yanında bulunan Akın Ataker’e ait LK 485 plakalı motosiklet de ateş alıp tamamen yandı.

 

POLİS AÇIKLAMASI

Girne’de dün sabaha yakın kundaklama ve kasti hasar olayı yaşandı. Olayda, bir araba ve bir motosiklet tamamen yandı, bir araba ve binalar da hasar gördü.
Polis Basın Subayı Ömer Uçurum’un TAK’a yaptığı açıklamaya göre, saat 04.00 sıralarında, Kıbrıs 41 Apt önünde park halinde bulunan Gülseren Ataker’e ait HU 294 plakalı araba, üzerine muhtemelen yanıcı madde dökülerek ateşe verildi.

Çıkan yangın sonucu araç tamamen yanarken aracın yanında bulunan Akın Ataker’e ait LK 485 plakalı motosiklet de ateş alıp tamamen yandı.

Çıkan yangının, ayrıca, Hakan Ataker’e ait FK 105 plakalı arabanın ve apartmanın bazı klima ve pencerelerinin kısmen yanmasına; Özer Gelen’e ait ikametgahın duvarlarının da islenerek zarar görmesine neden oldu.
Polis başlattığı soruşturmasını sürdürüyor.

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1450 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler