1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GİRNE’DE FESTİVAL COŞKUSU
GİRNE’DE FESTİVAL COŞKUSU

GİRNE’DE FESTİVAL COŞKUSU

Girne Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediği festival, önceki akşam muhteşem bir açılışla başladı...

A+A-

 

 

 

 

Girne Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediği festival, önceki akşam muhteşem bir açılışla başladı...

 Girne Belediyesi Halkla İlişkiler biriminden yapılan açıklamada; Girne Amfitiyatrodaki festival açılışına; T.C. Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, T.C. Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin, Antigone oyunun yazar, uyarlayıcısı ve yönetmeni Kenan Işık, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Yaşar Ersoy, Belediye meclis üyeleri ve birçok sanat sever katıldı.

Oyun öncesi kısa bir konuşma yapan Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın, kültür ve sanata değer verilmesinin önemine vurgu yaptı. Aygın, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Akça’ya da katkılarından dolayı teşekkür etti.

Türkiye Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin ve Antigone oyununun yönetmeni Kenan Işık’ı sahneye alarak plaketlerini takdim eden Aygın, festivale katkı koyan sponsorlara ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

 Festival açılışında konuşma yapan Büyükelçi Halil İbrahim Akça’ da, festivalde emeği geçenleri kutladı. Büyükelçilik olarak desteklerinin süreceğini kaydeden Akça, tüm konuklara iyi seyirler diledi.

Havai fişek gösterisiyle başlayan festival, Kenan Işık’ın uyarlayıcısı ve yönetmeni olduğu  İngilizce altyazılı Antigone oyunuyla devam etti. Oyun, ayakta alkışlanarak büyük beğeni topladı.

 

Festivalde ilk haftanın programı 

 

7 Haziran / Perşembe

EMRE PEHLİVAN Konseri

Yer: Atatürk Büstü önü

Saat: 21:00

 8 Haziran / Cuma

STRANGE UNION Konseri

Yer: Barış Parkı

Saat: 21:00

9 Haziran / Cumartesi

ZÜLFÜ LİVANELİ Konseri

Yer: Amfitiyatro

Saat: 21:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 577 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler