1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Girne ve Esentepe’ye de CAMİ!..
Girne ve Esentepe’ye de CAMİ!..

Girne ve Esentepe’ye de CAMİ!..

Müjde verir gibi haberi verdi UBP’li Milletvekili Mehmet Arif Tancer… Dün Kanal Sim’de Radyo programına katılan Tancer, ‘inadına’ yaparcasına müjdeledi. Toplumdan yükselen seslere kulak tıkayan hükümet, ‘gizli planla

A+A-

 

Müjde verir gibi haberi verdi UBP’li Milletvekili Mehmet Arif Tancer… Dün Kanal Sim’de Radyo programına katılan Tancer, ‘inadına’  yaparcasına müjdeledi.

Toplumdan yükselen seslere kulak tıkayan hükümet, ‘gizli planlarını’ da vekiller aracılığı ile bir bir açıklıyor.

Tancer: “Bilmiyorsanız söyleyeyim Girne ve Esentepe’ye de cami yapılacak.” Girne’den kastı bir dönem yine gündemde olan Doğanköy olabilir. Esentepe konusunda ise daha da kokusu çıkacaktır.  

Hükümet, yurdun dört bir yanına ‘cami’ yapma derdine düştü, en acil ihtiyaç camiymiş gibi!..


Pamuk küspeleri imha edildi mi?

Gündem çabuk değişince ‘önemli’ konularda arada unutuluyor. Hatırlanacağı üzere bir süre önce sütte ‘ZEHİR’ tespit edilmişti.

Hayvan yemlerine karıştırılan pamuk tohumu küspesinden kaynaklanan ‘Aflatoxin” zehri, sütlerde zehre neden olmuştu. Günlerce tonlarca süt zehirden dolayı imha edilmişti. Ve ardından bu tohumun yemlere karıştırılmaması yönünde de karar alınmıştı.

Ancak iddia o ki tonlarca pamuk tohumu küspesi Mağusa Serbest Liman Bölgesi deposunda bekletiliyor ve bir o kadar da yem yapan yerlerde var.

Bunların neden imha edilmediği ve neden depolarda muhafaza edildiği sorgulanıyor.

Tarım Bakanlığı umarız bu konuda aydınlatıcı bir açıklamada bulunur.

 


 

‘Torun’ olay çıkardı!

 

Üst düzey bir siyasetçinin torunu ‘mekan’ dağıtmış Mağusa’da… Birçok kez benzer olaylarla gündeme gelen ‘torun’ için polis de bir şey yapamıyormuş artık.

Geçtiğimiz cuma akşamı da Mağusa’da tanınmış bir barda olay çıkararak ‘torun’un kavga ettiği kavga esnasında bardakların havalarda uçuştuğu iddia ediliyor.

Kavga sonrası polisin mekana geldiği ancak herhangi bir işlem yapmadığı da ileri sürülenler arasında…

 

 

 


Hayır işi yapmak!

“Bu ülkenin hayırsever insanlara ihtiyacı var.

Hayır yapacak, gelecek kuşakların hayır duasını alacak insanlara...

Yaşadıkları toplumun öncelikli gereksinimlerini karşılayacak şekilde hayır yapanlara...

Bu ülkede birçok sorun ve birçok eksiklik vardır.

Örneğin ülkede bir kalıtsal analiz laboratuvarı yoktur.

Devlet bunu bugüne kadar bir türlü yapamadı.

Ya da kimilerine göre yapmasına birileri engel oldu!

Dolayısıyla da bu ülkede yetişen, ithalatı yapılan her türlü ürün, bu ülkede rahatlıkla kullanılmakta, tüketilmektedir.

Ve bu ürünlerin kalıtsal analizi yapılmamaktadır.

Bu ciddi bir sorundur.”

 

METE TÜMERKAN

 

 


Sen onu benim külahıma anlat!

 

 “Eğer bu ülkede kamu görevlilerini kul yapan Üçlü Kararname Sistemi uygulamadan kaldırılmaz ve elini ayağını öpeyim abi yaklaşımları, siyaseti da, bilimi da, günlük yaşamı da böylesine esir almaya devam ederse, bu iş bu kadar basittir. Çevre Koruma Dairesi Müdürü, hangi çıkarları korumak adına o koltukta oturduğunu unutur, kendini çok açıkgöz, halkı da ahmak zanneder ve işkembeden çıktığına hiç aldırış etmeden bu tarz açıklamalar yapma cesaretini kendinde bulur. Hodri meydan Sn. Eşref Ünlüsoyer; bana bu konuda Turizm Dairesi Müdürü’nün, Karpaz’ın ırzına geçmenize itirazı olmadığına dair olumlu görüş bildiren yazısını gönderin da görelim bakalım. Bu tesisi Karpaz’da kurduğunuz zaman, Sn. Turizm Bakanı da Sn. Turizm Dairesi Müdürü de uluslararası fuarlarda, bir zamanlar sahip olduğu güzellikten eser kalmayan, tecavüzcüsüne lanet eden bakire kızın dramından başka anlatacak hiçbir şey bulamayacaklardır. Son söz Sn. Eşref Ünlüsoyer: ÇED Raporu olumlu olmadan bu işletmeler açılamaz ise bu sorumluluk ÇED Komisyonu Başkanı olarak size aittir. Siz ise daha bunun bile farkında değilsiniz!”

MEHMET BARIŞSEVER

 


 

Lefkoşa Çocuk Yuvası’nda kişileri değil sistemi eleştirme zamanıdır

 

“Son beş aydır Lefkoşa Çocuk Yuvası’na gönüllü olarak katkı koyan bir uzman olarak kurumun bağlı olduğu Sosyal Hizmetler Dairesi’ne çözüm önerileri içeren bir rapor hazırlamış bulunmaktayım. Bu önerilerden en önemli ikisine yalnızca başlık olarak burada yer vermek istiyorum:

1- Kurumun bir an önce özerk bir yapıya kavuşması diğer bir deyişle ‘devlet katkısının maksimum, devlet müdahalesinin minimum’ olacağı koşulların yaratılması,
2- Kurumun “Çocuk Yuvası” ve “Gençlik Evi” olarak yeniden yapılandırılması, gerekli nitelikli ve eğitimli personelin bu yapılandırılmaya paralel biçimde istihdam edilmesidir.
Bu koşullar sağlandığında kurumun kendi sağlıklı iç dinamiklerine kavuşması için hiçbir engelleyici faktör olmadığına inanıyorum. Yeter ki Lefkoşa Çocuk Yuvası’nın çocukları ve gençleri karar mekanizmalarına katan, şeffaf ve demokratik bir ortam olarak var olmasına ve yaşatılmasına tüm paydaşlar olarak niyet edelim.”

 

FATİH BAYRAKTAR


 

 

 

“Petrol dolum tesisi veya yapılması düşünülen herhangi bir tesis değerlendirilirken olası etkilerin ülkenin geneline yayılacağı ve herkesi doğrudan ve dolaylı etkileyeceğinin unutulmaması gerekir”

GİAD

 

 

 


 

“Artık bence Kıbrıs Türk halkı ve Kıbrıs Rum halkının müzakerelerin bu şekilde, verimsiz bir şekilde devam etmesine tahammülü kalmamıştır. Kıbrıs’ta anlaşma isteyenlerin bu konuyu da dikkate alması gerekir”

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu

 

 

 


 

 

 

“Ersin Tatar CNN Türk'te TC devletine şükranlarını sunarken, spiker kendisine Ersin Tartar dedi :)...Tartmaz anacım, o hiçbir şeyi tartamaz...”

Aslı Murat’ın profilinden

 

***

 

“Gerçek demokraside halkın iradesi vardır, gerçek demokraside halkın iradesine, düşüncesine saygı vardır.”

Recep Tayyip Erdoğan’ın profilinden

 

 


 

Foto yorum

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1584 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler