1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GİRNE TURİZM LİMANI DAVALIK...
GİRNE TURİZM LİMANI DAVALIK...

GİRNE TURİZM LİMANI DAVALIK...

Belediyeden bakanlığa dava! Girne’nin incisi, Turizm Limanı davalık oldu. Yıllardır bakımsızlığı ile gündeme ve Turizm Dairesi, Vakıflar ardından da en son Ulaştırma Bakanlığı’nın sorumluluğunda olan Girne Turizm Limanı, ‘Ek Karar&#

A+A-

 

Belediyeden bakanlığa dava!

 

Girne’nin incisi, Turizm Limanı davalık oldu.  Yıllardır bakımsızlığı ile gündeme ve Turizm Dairesi, Vakıflar ardından da en son Ulaştırma Bakanlığı’nın sorumluluğunda olan Girne Turizm Limanı, ‘Ek Karar’la Girne Belediyesi’nin yetki alanları da alınarak Turizm Bakanlığı’na devredildi.

 

Girne Belediyesi, ‘Turizm Limanı’ndaki yetkilerin belediye elinden alındığı gerekçesiyle, Turizm Bakanlığı aleyhine dava açtı.

 

Girne Limanı’nın yürüyüş yolu, cafelerin ve oturma yerlerinin olduğu bölümde Girne Belediyesi’nin yetkili olduğunu anımsatan Başkan Sümer Aygın, bu bölümlerinde Turizm Bakanlığı’na devredilmesiyle, belediyenin yetkilerinin gasp edildiği ifade etti.

 

Girne Limanı’na bunca yıldır gereken önem verilmezken, bir de belediyenin oradaki yetkilerinin elinden alınmasının kabul edilemez olduğunu vurgulayan Başkan Aygın, “Bıraksınlar biz para da istemeyiz, limanı tamir ederiz” şeklinde konuştu.

 

 

Bu haber toplam 1096 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler