1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'GİRNE HALK EVİLİLERE ÇAĞRI'
GİRNE HALK EVİLİLERE ÇAĞRI

'GİRNE HALK EVİLİLERE ÇAĞRI'

Mustafa Çırakoğlu, “Girne Halk Evililere çağrı” başlığı ile yayınladığı bir mektupla kulübün 52’ncisi düzenlenecek Genel Kurulu’na destek vermeye çağırdı

A+A-

 

 

Girne Halk Evi’ne 42 yıldır hizmet veren Mustafa Çırakoğlu, “Girne Halk Evililere çağrı” başlığı ile yayınladığı bir mektupla kulübün 52’ncisi düzenlenecek Genel Kurulu’na destek vermeye çağırdı. Çırakoğlu son beş yılda kulübün en zor dönemini geçirdiğini, bu nedenle yönetim oluşturmakta büyük zorluklar çekildiğini belirtirken, kulübe geçmişte hizmet veren ve Girnelilerin gelecek kuşaklara en iyi şekilde Girne Halk Evi’ni devretmek için göreve çağırdığını belirtti. Mektup şöyle:

“1930’lu yıllarda, Girne’nin ileri gelen simalarının özverili çalışmaları ile Girne’nin fakir halkına yardım amacı ile kurulan “Cemiyetül Hayriye” isimli kuruluşun, maddi ve manevi yaptığı katkılar büyük bir gurur kaynağıdır. Bunun öncülüğünü üstlenen Sait Hacı Zeki Efendi, Şükrü Kadı Efendi, Topal Ali ve adlarını hatırlayamadığım büyüklerimi önülden rahmetle anmaktayım.

1932 yılında Büyük Atatürk’ün Anadolu’da kurduğu “Halk Evleri” olgusundan esinlenen bu büyüklerim, Kıbrıs’ta ilk kez bir spor kulübünü “Girne Halk Evi” adıyla hayata geçirerek, gelecek kuşaklara armağan etmişlerdir. 1950 – 1960 yılları arasında bölge takımları ile dostluk maçları yapan kulübümüz, birçok değerli futbolcuyu özelde Girnemize, genelde Kıbrıs futboluna kazandırmıştır. Yaşar Karadağlı, Balkabak Kardeşler, Hüseyin Ellidört, Halil A. Rifat, Hasan Karaoğlan, Salahi Orelili, Polis Menteş, Erbil Harry Daude (İngiliz), Zihni Kalmaz gibi futbolcularımızla her zaman gurur ve onur duyduk. Aramızdan ayrılanlara Tanrı’dan rahmet, hayatta olanlara sağlık ve esenlik diliyorum.

1958 yılında Limasol ve Girne’de Türk Ocağı Limasol ile yapılan maçlardan yenilgi aldığımız için 1. Kumeye çıkmamız mümkün olmamıştır. 1960 yılında Kıbrıs Cumhuriyeti’nin kuruluşu ile kulübümüz futbolun dışında, atletizm, tiyatro ve voleybol aktiviteleri ile Girne’ye renk katmıştır. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun 1969 yılında yeniden faaliyete geçmesi ile 3. Ligde futbola dönen takımımız 2. ve 1. Ligte birçok başarıya imza atarak futbolumuza birçok genci kazandırmıştır.

Son 5 yılda Girne Halk Evi olarak en zor dönemimizi geçirdik. Ekonomik ve büyük ilgisizlik nedeniyle, Yönetm Kurulunu oluşturmakta büyük zorluklar yaşadık. Tüm sosyal ve sportif aktivitelerimizin yükünü 4-5 kişi ile yürütmeye çalıştık. Beni derinden üzen en önemli olay, Girne Halk Evi’ne geçmişte hizmet veren Başkan, Yönetici ve futbolcularımızın yönetimde görev almamaları ve yardımcı olmamalarıdır. Yakında yapacağımız 52. Yıllık Olağan Genel Kurul’a Girne Halk Evi’ne geçmişte hizmet veren kişilerin ve Girneli kardeşlerimizin, duyarlı davranarak karınca kararınca yardımcı olmaları en büyük arzumdur. Girne Halk Evi’ni gelecek kuşaklara en iyi şekilde devretmek için herkesi göreve çağırıyorum.

Girne Halk Evi’ne 42 yıldır hizmet veren bir kişi olarak, herkese minnet duygularımla şükranlarımı sunarım. Mustafa Çırakoğlu”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 484 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler