1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GİRNE FESTİVAL İLE COŞACAK
GİRNE FESTİVAL İLE COŞACAK

GİRNE FESTİVAL İLE COŞACAK

Girne Belediyesi tarafından bu yıl 2’incisi düzenlenecek olan festivalle ilgili Vuni Palace Otel’de basın toplantısı düzenlendi. Girne Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi’nden yapılan açıklamada; basın toplantısında ilk olara

A+A-

 

 

 

 

Girne Belediyesi tarafından bu yıl 2’incisi düzenlenecek olan  festivalle ilgili Vuni Palace Otel’de basın toplantısı düzenlendi. 

 

Girne Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi’nden yapılan açıklamada; basın toplantısında ilk olarak söz alan Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın, Girne’yi bir kültür sanat kentine dönüştürme hedefiyle çalıştıklarını belirterek, 2’inci Girne Kültür Sanat Festivali’nin, Türkiye, İngiltere ve ülkemizden  birçok sanatçı, grup ve tiyatro ekibinin katılımıyla 6 Haziran- 1 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştireceklerini kaydetti.

 

Aygın; Festival etkinliklerinin, Girne Amfitiyatro, Ramadan Cemil Meydanı, Kordonboyu Atatürk Anıtı önü ve Barış Parkı’nda  yer alacağını belirterek, “Birçok belediyenin ekonomik sıkıntı içinde olduğu bir dönemde, bir yandan önemli altyapı projelerini hayata geçirirken, diğer yandan da kültür sanat faaliyetlerine ev sahipliği yapmanın gururunu yaşamaktayız” dedi.

 

Kültür ve sanatın, devlet ve belediyelerin desteği olmadan ayakta kalmasının zor olduğunu  anımsatan Aygın, Türkiye’de devlet ve şehir tiyatroları konusunda yaşanan tartışmaların, bir an önce olumlu  şekilde sonuçlanmasını dileyerek, festivalin gerçekleşmesine katkı koyan herkese teşekkür etti.

 

KENAN IŞIK RENK KATTI....

Festivalin açılış gününde,İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenecek, İngilizce altyazılı ANTİGONE adlı oyunun, yazar,  uyarlayıcı ve yönetmeni  olan ünlü tiyatro sanatçısı Kenan Işık’ın da katıldığı basın toplantısında, sanatın insanları ve toplumları olumlu yönde değiştiren ve geliştiren en önemli araç olduğunu  belirterek, devlet ve belediyelerin sanata  katkısının büyük önem taşıdığını vurguladı.

 

Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın ve ekibini  kültür sanat faaliyetlerine verdikleri destekten dolayı kutlayan Işık, 2’inci  Girne Kültür Sanat Festivali’ne katkı koymaktan büyük mutluluk  duyduklarını  belirtti.

 

FESTİVALDE NELER VAR?

 

 

 

 

GİRNE AMFİ TİYATRO KONSERLERİ:

 

Zülfü Livaneli

Duman

Aswad

Mazhar Fuat Özkan

 

MEYDAN KONSERLERİ:

 

Nafız Dölek

Arda Gündüz

Ayfilon

Emre Pehlivan

Hikmet Kutarıcıoğulları

Girne Belediyesi Kent Orkestrası

Serdar Tuksal Rock Quartet

Strance Union

Öldüren Şampanya

Latino Turco

Cyprofunk

GKK Bando konserleri

 

Konserler dışında, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Tiyatrosu ve Ankara Devlet Tiyatrosu’nun oyunları Girne Amfi tiyatro’da sahne alacak.

 

Konserlerin bilet fiyatı 25TL, tiyatroların ise 15TL, kombine biletler de 110TL’den satılacak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 910 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler