1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GİRNE BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME KATKI
GİRNE BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME KATKI

GİRNE BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME KATKI

Girne 23 Nisan İlkokulu Spor Salonu’nun bakım, idame ve ortak kullanımıyla ilgili protokol imzalandı

A+A- 

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı, Girne 23 Nisan İlkokulu spor salonunun bakım, onarım, idame ve ortak kullanımıyla ilgili olarak Girne Belediyesi ile protokol imzaladı.
Dün saat 14:00’te Girne Belediyesi’nde imzalanan işbirliği protokolüne, Bakanlık adına Spor Dairesi Girne Bölge Amiri Ogün Öktem, Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın ve Girne 23 Nisan İlkokul Müdürü Osman Fırat imza koydu.
İmza töreninde Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın ile Girne 23 Nisan İlkokul Müdürü Osman Fırat birer konuşma yaptı.


“DİĞER BELEDİYELERE ÖRNEK OLMALI”

Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın, yaptığı konuşmada, Girne 23 Nisan İlkokulu spor salonunun bakım, onarım, idame ve ortak kullanımıyla ilgili Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı ve okul ile yaptıkları işbirliği protokolünün hayırlı olmasını dileyerek, atılan adımın diğer belediyelere de örnek olmasını diledi.
Yapımında katkıları olan kapalı spor salonunun bakım, onarın ve idamesini yapmayı memnuniyetle kabul ettiklerini ifade eden Aygın, spor salonunun okul saatleri dışında ülke gençliğinin hizmetine de açılmasının memnuniyet verici olduğunu kaydetti.
Gençlik ve spora büyük önem veren belediyenin birçok proje hayata geçirmeyi hedeflediğini de belirten Sümer Aygın, Girne Belediyesi’nin bu kapsamda 19 Mayıs TMK Koleji’ne kapalı spor salonu inşası yanında kente merkezi spor kompleksi kazandırma yönünde proje çalışması başlattığını söyledi.
Sümer Aygın Girne Belediyesinin bu çerçevede Girne Arıtma Tesisi’nin doğusuna belediyenin kendi imkanlarıyla 50 bin metre kare büyüklüğünde bir alana; 4 adet tenis kortu, sentetik halı saha, basket ve voleybol sahaları, yürüyüş, koşu ve kaykay parkurları; ve masa, satranç, aerobik, step, darts sporlarının yapılabileceği kapalı alan ve fitness salonu inşa edileceğini vurguladı.


“GENÇLİĞİNE HİZMETİNDE”

Girne 23 Nisan İlkokul Müdürü Osman Fırat ise ülke geneli yapılmakta olan spor tesislerin inşatlarında değil de yapıldıktan sonra idamelerinde bir takım sorunlar yaşandığına dikkat çekerek, bu kapsamda Girne Belediyesi ile yaptıkları işbirliği protokolünün önemli olduğunu söyledi.
Protokol kapsamında salonun her türlü ihtiyacının belediye tarafından karşılanacağını ifade eden Fırat, salonun okul saatlerinde öğrenciler bunun dışında ise Girne gençliğinin hizmetinde olacağını belirtti.
Fırat, bunun gerçekleşmesini sağlayan Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Dairesi ve Girne Belediyesine teşekkürlerini sundu.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 572 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler