1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Girne Belediyesi Sanat Galerisi’nin açılışı 2 Kasım’da
Girne Belediyesi Sanat Galerisi’nin açılışı 2 Kasım’da

Girne Belediyesi Sanat Galerisi’nin açılışı 2 Kasım’da

Girne’ye elektrik temin eden ilk trafo özelliği taşıyan eski trafo binasını sanat galerisine dönüştüren Girne Belediyesi, binanın açılışını 2 Kasım 2017 Perşembe günü saat 16:00’da yapıyor

A+A-

Girne’ye elektrik temin eden ilk trafo özelliği taşıyan eski trafo binasını sanat galerisine dönüştüren Girne Belediyesi, binanın açılışını 2 Kasım 2017 Perşembe günü saat 16:00’da bölge sanatçılarının karma eserlerinden oluşturulan Trafo’da Sanat Sergisi ile birlikte gerçekleştiriyor.
Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, Cengizhanlı Sokak’ta, Beycanlar denilen bölgeye çarşı merkezinden girişte bulunan  ve kentte kamuya ait ilk sanat galerisi olma özelliği taşıyan binanın açılışına tüm sanatseverler ve halk davet edildi.
Küratörlüğünü İpek Denizli Karagöz’ün yaptığı Sanat Galerisi’nin ilk sergisi Trafo’da Sanat Sergisi’nde, Bahar Çıralı, Batu Gündal, Bedia Kale, Canan Aksoy, Cumhur Deliceırmak, Erman Karagöz, Fatma Özok, Hasan Eminağa, İpek Denizli, Menteş Korucan, Mümine Yağlı, Oktay Aksoy, Rauf Ersenal, Salih Mustafa Çizel, Selen Selışık, Şenol Özdevrim, Serhat Selışık, Serkan İlseven, Sevcan Çerkez, Sevim Erdal, Zehra Şonya ve Zülal Karlıova’nın eserleri yer alacak.

 

“Ulusal ve uluslararası tüm sanatçılara ev sahipliği yapacak”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan sanat galerileri, sanat merkezleri ve müzelerin bir kentte yaşayan insanların yaşam kalitesinin ve kültür seviyesinin yükseltilmesine katkı sağladığına işaret ederek, bu binanın hem bölgemiz hem de ülkemiz sanatçıları ve sanatseverleri için  de çok önemli olduğunu söyledi.

Güngördü, “Bir dönemler elektrik enerjisi dağıtan bu binanın sanatın enerjisini, öncelikle bölgeye, kentimize, ülkemizde ve tüm dünyaya yayarak, sanatın birleştirici gücüyle birlik ve barışa katkı sağlamasını temenni ederim” dedi.

Ulusal ve uluslararası tüm sanatçılara ev sahipliği yapacak, kentteki kamusal anlamdaki ilk Sanat Galerisi’nin hayırlı olmasını dileyen Güngördü, tüm halkı, sanatçı ve sanatseverleri açılışa davet etti.

Bu haber toplam 1741 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler