1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'GİDİŞATTAN MEMNUNUM'
GİDİŞATTAN MEMNUNUM

'GİDİŞATTAN MEMNUNUM'

Yeni sezon öncesi ilk olarak teknik adam konusunu Mehmetali Özgürgün ile çözen, transferde de Musa Şanlıer’i Çetinkaya’ya verip, Yenicami’den Kemal Uçaner’i kadrosuna katan Lefke, kamp çalışmalarını Kızılcahamam’da sürdürüyor

A+A-

 

 

Lefke Türk Spor Kulübü Başkanı Yıltaç Mükellef takımın durumundan ve gidişattan memnun olduğunu belirtti. Kızılcahamam’da kamp çalışmalarını sürdüren takımın yeni sezonda hedefinin ilk 5 içerisinde olmak ve kupada gidebilecekleri yere kadar gitmek olduğunu söyledi.

 

Yenileme çalışmaları süren Lefke 16 Ağustos Stadı’nın zemininin düzeltilme çalışmalarının sürdüğünü belirten Mükellef, futbol dışında bilardo ve voleybol çalışmalarından da memnun olduğunu, bölgede çok fazla sosyal aktivite olmadığını, spor sayesinde bu çocukları kazanmayı hedeflediklerini söyledi

 

Küçük Kaymaklı’nın uzun süredir ilgilendiği kaleci Mehmet Özeralp konusunda bugün gerçekleşecek görüşme sonrası bu futbolcunun transferinin olacağı ya da tamamen kapanacağını belirten Mükellef, takımdan ayrılmak isteyen Cahit Solkanat ile B.Bağcıl’ın ilgilendiğini, tranfer gerçekleşmezse genç futbolcunun takımda yer almayacağını söyledi

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Yeni sezon öncesi ilk olarak teknik adam konusunu Mehmetali Özgürgün ile çözen, transferde de Musa Şanlıer’i Çetinkaya’ya verip, Yenicami’den Kemal Uçaner’i kadrosuna katan Lefke, kamp çalışmalarını Kızılcahamam’da sürdürüyor. Geçtiğimiz Pazartesi başlayan kamp Cumartesi günü tamamlanacak ve Lefke adaya dönecek. Lefke Türk Spor Kulübü başkanı Yıltaç Mükellef, takımın son durumu, teknik adam değişikliği, tesis çalışmaları ve altyapı hakkındaki görüşlerini Yenidüzen’e aktardı. Mükellef takımın durumundan ve gidişattan memnun olduğunu belirtti.

 

“SOLKANAT’A TEŞEKKÜR ETTİK, ÖZGÜRGÜN İLE ANLAŞTIK”

Sezon öncesi gecikmeli genel kurulun ardından teknik adam Mehmet Solkanat ile anlaşmaya çalıştıklarını belirten Mükellef, önceliği kendisine verdiklerini ancak anlaşma sağlanamaması sonrası hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ettiklerini dile getirdi. Daha sonra son olarak Hamitköy’ü Süper Lig’e çıkaran Mehmetali Özgürgün ile masaya oturduklarını, 3 saat süren görüşmelerin ardından takımı deneyimli teknik adama emanet ettiklerini belirtti. Özgürgün’ün isteği doğrultusunda Yenicami’den Kemal Uçaner’i 50 bin TL karşılığında kadrolarına dahil ettiklerini söyleyen Mükellef, yeni sezonda hedeflerinin ilk beş içerisinde yer almak ve kupada gidebildikleri yere kadar gitmek olduğunu dile getirdi.

 

“100 BİN TL BOŞA GİTTİ”

Yabancı konusunda çalışmaların devam ederken, geçtiğimiz sezonlarda bu konuda bayağı sıkıntılar çektiklerini dile getiren Mükellef, onun için ince eleyip sık dokuduklarını söyledi. Yabancı transferlerden dolayı geçtiğimiz sezon 100 bin TL’ye yakın paranın boşa gittiğini vurgularken, nokta transferler yapmak istediklerini belirtti. Şu anda kampta denenen bir yabancı oyuncu olduğunu, Bulgaristan Birinci Ligi’nde forma giyen 28 yaşında bir orta saha ile TC vatandaşlığı bulunan yabancı bir oyuncuyu daha deneyeceklerini sözlerine ekledi. Mükellef, geçtiğimiz sezon altyapıdan bir çok futbolcunun kiralık olarak başka takımlarda forma giydiğini belirtirken, bu genç oyuncuların da kadroya dahil olduğunu söyledi.

 

ÖZERALP GÖRÜŞMESİ BUGÜN

Bir süredir Küçük Kaymaklı’nın yakından ilgilendiği Mehmet Özeralp’ın transferi konusunda yarın (bugün) son bir görüşme daha yapacaklarını, bu transferin ya netleşeceğini ya da artık kapanacağını belirten Mükellef, herhangi bir anlaşma sağlanamaması durumunda da Mehmet’e Lefke’nin kapılarının açık olduğunu söyledi. Bir diğer transferi gündemde olan futbolcu Cahit Solkanat hakkında da konuşan Mükellef, Lapta ve Bağcıl’ın bir dönem futbolcuları ile ilgilendiğini belirtti. Solkanat için Bağcıl ile temaslarının olduğunu, anlaşma sağlanması halinde bu oyuncuyu vereceklerini ancak anlaşma olmaması halinde de Cahit’in Lefke’de yer almayacağını belirtti.

 

“BİLARDODAN ÇOK MEMNUNUM”

Lefke Türk Spor Kulübü olarak futbol dışında branşlara da önem verdiklerini belirten Mükellef, bilardoda hem lig hem de kupa şampiyonu olduklarını bundan dolayı çok memnun olduğunu belirtti. Kendilerine sponsor olarak destek veren Özkan Paralik Ltd. direktörü Hasan Paralik’e teşekkür ettiklerini belirten Mükellef bu yıl da sponsorları olacaklarını söyledi.

 

“VOLEYBOL GELİŞİYOR”

Yıltaç Mükellef, kulüp olarak önem verdikleri bir diğer branşın Voleybol olduğunu söyledi. İlk olarak yıldızlar kategorisinde çalışmalara başladıklarını, 8-10, 10-12, 12-14 yaş gruplarında çalışmaların yapıldığını belirtti. Çalışmaların LAÜ salonunda sürdüğünü belirten Mükellef, 46 voleybolcularının bulunduğunu, yaz aylarında da boş durmayarak çalışmalara devam ettiklerini dile getirdi. Mükellef “Bölgede sosyal aktivite çok fazla yok. Yaptığımız çalışmalarla bu çocukları kazanmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

 

“SAHA ZEMİNİ DÜZELECEK”

Son olarka yenileme çalışmaları yapılan Lefke 16 Ağustos Stadı ile ilgili sorularımızı yanıtlayan Yıltaç Mükellef, çalışmaların sürdüğünü ve ilerleyen zamanlarda stadın açılışını yapacaklarını belirtti. Zeminde bir takım sıkıntıların olduğunu ve ne gibi çalışmalar yapıldığını sorduğumuz Mükellef, yaşanan aksaklıkları giderme adına çalışmaların devam ettiğini, havaların serinlemesi ile sulama işleminin arttırılacağını ve saha zemininin düzeleceğini söyledi. Altyapıda büyük yatırımlar olduğunu, CMC alanının kendilerine tahsis edildiğini belirten Mükellef, buraya 90’a 60 metre büyüklüğünde bir antrenman sahası yapılmaya başlandığı, en geç 2 ay içerisinde hazır olacağını belirtti. Mükellef ayrıca buraya bir tenis kortu, bir basketbol sahası ve gelir getirici kaynak olarak havuzlu düğün salonu ve halı saha yapılacağını dile getirdi.

 

Kasımpaşa Lefke’yi inceledi

Türkiye Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşa’nın bir süre önce gelerek Lefke’yi incelediğini ve yatırım yapmak istediklerini belirten Mükellef, ülkemizde kamp çalışması yapabilmek için Kasımpaşa’nın bu adımı attığını söyledi. Son olarak Mükellef, altyapılarında yer alan Rahmi Çelik’in Kasımpaşa’da denendiğini belirtti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 634 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler