1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. GİBETSU, yeni dönem çalışmalarına başlıyor
GİBETSU, yeni dönem çalışmalarına başlıyor

GİBETSU, yeni dönem çalışmalarına başlıyor

Girne Belediyesi Tiyatro Stüdyosu (GİBETSU) yeni dönem çalışmalarına başlıyor. Girne Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, 7’den 70’e herkese açık olan tiyatro atölye çalışmalarına katılmak isteyenler, 26 Şubat 2015 Perşembe günü mesai bitimine kadar baş

A+A-

Girne Belediyesi Tiyatro Stüdyosu (GİBETSU) yeni dönem çalışmalarına başlıyor. 7’den 70’e herkese açık olan tiyatro atölye çalışmalarına katılmak isteyenler 26 Şubat 2015 Perşembe günü mesai bitimine kadar Girne Belediyesi Halkla İlişkiler Bölümü’ne başvuru yapabilecekler. Girne Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, atölye çalışma gruplarının; Çocuk Tiyatrosu 8-10 ve 11-14 yaş arası, Gençlik Tiyatrosu 15-20 yaş arası, yetişkinler  (GİBETSU) 20 yaş ve üzeri kişilerden oluşacağı belirtildi.

“Amaç uygulamalı ve kuramsal çalışmalar yürütmek”

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, amaçlarının, tiyatroyla ilgilenmek isteyenlerle, tiyatronun temel ilkeleri ışığında, uygulamalı ve kuramsal çalışmalar yürütmek olduğuna işaret ederek, sanatın kent yaşamında önemine değindi. Güngördü, uygar bir toplumun ancak sanatın her alanda yaygınlaşmasıyla sağlanacağına vurgu yaptı. Güngördü, atölye çalışmalarının tiyatroyla yeni tanışan, hali hazırda tiyatro yapan veya tiyatroyla uğraşmak isteyen herkese açık olduğunu kaydetti.
Aatölye çalışmaları hakkında detaylı bilgi ve başvuru için, Girne Belediyesi Kültür İşleri Bölümü’ne, 0392 815 21 18/ dahili 147 numaralı telefondan ve Genel Sanat Yönetmeni Derman Atik’e 0533 854 20 50 numaralı telefondan ulaşılabileceği ifade edildi.

Bu haber toplam 970 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler