1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GİAD: PETROL TESİSİNDE ŞÜPHELER…
GİAD: PETROL TESİSİNDE ŞÜPHELER…

GİAD: PETROL TESİSİNDE ŞÜPHELER…

GİAD: Yatırımın riskinin bir takım siyasiler tarafından çıkar sağlanacağı şüphesi doğuracak şekilde Kıbrıs’ta yaşayan insanların üzerine yıkılamayacak

A+A-

 

 

Kuzey Kıbrıs Genç İş Adamları Derneği (GİAD) Başkanı Arsen Angı, halkın hassasiyetinin sadece Petrol Dolum Tesisinin kurulacağı yer olmadığını belirterek, bu yatırımın riskinin bir takım siyasiler tarafından çıkar sağlanacağı şüphesi doğuracak şekilde Kıbrıs’ta yaşayan insanların üzerine yıkılamayacağını savundu.
Angı yaptığı yazılı açıklamada, “Hükümetin her fırsatta ülkemizi bir ‘Turizm ve Eğitim Adası yapmak’ şeklinde açıkladığı vizyonu, gün geçtikçe zayıflamakta, sadece söylemden ibaret olduğu ortaya çıkmaktadır” dedi.
Petrol Dolum Tesisinin yapılmaması gerektiği tüm sivil toplum örgütlerince vurgulanır, tesisin yapılması arkasında halk desteği bulamazken Başbakanın ısrarla “hassasiyetin yer hakkında olduğunu” söylemekte olduğunu iddia eden Angı, turizmin hammaddesi sayılan ‘çevrenin’ de son derece kötü şekilde yönetildiğini, Beşparmak Dağları’nın güney kısımları gün geçtikçe oyulduğunu, Kalecik Bölgesi’ne yeni taş ocağı izinleri verilmeye devam edildiğini savundu. Angı şöyle devam etti:
“Kamuya gereksiz ve adaletsizce istihdamların da sürdüğü yönünde aldığımız duyumlar, bizleri ülkemiz adına çok ümitsiz bir noktaya taşımaktadır. GİAD olarak artık beklentimiz tüm siyasilerin (iktidar-muhalefet) kendilerine bir çekidüzen vermeleri ve ‘sadece ülke için’ çalışmaya ivedilikle başlamalarıdır.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 600 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler