1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GİAD HÜKÜMETİ ELEŞTİRDİ
GİAD HÜKÜMETİ ELEŞTİRDİ

GİAD HÜKÜMETİ ELEŞTİRDİ

Başkanı Arsen Angın, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu ve hükümetin petrol dolum tesisi yapılması kararından dönmemesini eleştirdi.

A+A-

 

 

Kuzey Kıbrıs Genç İşadamları Derneği Başkanı Arsen Angın, çişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu ve hükümetin petrol dolum tesisi yapılması kararından dönmemesini eleştirdi.

Angın yaptığı yazılı açıklamada, GİAD olarak önceki bildirilerinde hükümetin petrol dolum tesisi kararından döneceğine inançlarının tam olduğunu kamuoyu ile paylaştıklarını anımsattı.

Çok geniş bir sivil toplum tepkisine, yurtdışındaki depolama tesislerindeki kazalara, ekonomiye yapacağı faydanın, muhtemel zararından düşük kalacağına dönük yapılan değerlendirmelere rağmen, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu ve hükümetin petrol dolum tesisinin yapılması konusunda kararlı olduğunu yinelediğini söyleyen Arsen Angın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Bakan’a, tüm önlemlere rağmen Şubat 2011’de Antalya’da petrol tankının patlaması sonucu 2 kişinin öldüğünü hatırlatmak isteriz. Sayın Bakanın bu açıklaması GİAD ve ilgili tüm STÖ’leri olarak bizleri derinden yaralarken, halkın oluşturduğu sivil toplumun tepkisini dikkate almayan bu zihniyete, dikkate almadığı halk tarafından, halkın temsilcisi olarak seçildiğini bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 515 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler