1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GİAD GELİŞMELERDEN RAHATSIZ
GİAD GELİŞMELERDEN RAHATSIZ

GİAD GELİŞMELERDEN RAHATSIZ

GİAD: ”DEVLET CİDDİYETİ GİTTİKÇE AZALIYOR” Genç İşadamları son zamanlarda yaşanan gelişmelerden rahatsızlık ve mutsuzluğunu belirtti, iktidar partisi UBP’nin tek gündeminin ‘Kurultay’ olmasının endişe verici olduğuna işare

A+A-

 

GİAD: ”DEVLET CİDDİYETİ GİTTİKÇE AZALIYOR”

 

Genç İşadamları son zamanlarda yaşanan gelişmelerden rahatsızlık ve mutsuzluğunu belirtti, iktidar partisi UBP’nin tek gündeminin ‘Kurultay’ olmasının endişe verici olduğuna işaret etti…

 

Kuzey Kıbrıs Genç İşadamları Derneği (GİAD), son zamanlarda yaşanan gelişmelerden rahatsızlık ve mutsuzluğunu belirtti.

Gündemin sadece UBP Kurultay olduğuna ve öncelikli birçok konunun askıya alındığına işaret eden GİAD, yaşanan süreçte aidiyet duygusunun ve devlet ciddiyetinin her geçen gün azaldığının hissedilebildiğine de vurgu yaptı.

 

‘HÜKÜMET’İN SADECE KURULTAYA ENDEKSLENMESİ ENDİŞE VERİCİ’

“Toplumumuzun başarı hikâyelerine ihtiyacı varken, gereksiz konuların gündemde tutulması ve iktidar partisinin tamamen kurultaya endekslenmesi son derece endişe vericidir” diyen GİAD, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşananların ardından ortalığın sessizliğe bürünmesinin de kafalarda soru işaretlerinin büyümesine sebebiyet verdiğini belirtti.

 

‘LTB’DE NELER OLDUĞU BİR AN ÖNCE AÇIKLANMALI’

“Soru işaretlerinin de en güvenilen kurum olan Başsavcılık yüzünden büyütülüyor olması ise akıl alır gibi değildir ve vicdanlarda onarılamayacak hasarlar bırakmaktadır” ifadelerin yer aldığı açıklamada, LTB’ye ilgili raporun başsavcılığa yaklaşık bir ay önce iletildiğini de anımsattı.

Açıklama devamla şöyle:

“Üzerinden neredeyse 1 ay geçmesine rağmen ve halk arasında belediyeden üst düzey birilerinin korunmaya çalışıldığı haberleri yayılmaya devam etmesine rağmen hala Başsavcılıktan bir açıklama gelmemiştir.

Vatandaşın bilgiye erişim hakkı çerçevesinde bu konunun ivedilikle açıklanmasını ve halkın vicdanının rahatlatılmasını talet etmekteyiz.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 725 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler