1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GG TAKİPÇİSİ SERDARLI’YI BEKLİYOR
GG TAKİPÇİSİ SERDARLI’YI BEKLİYOR

GG TAKİPÇİSİ SERDARLI’YI BEKLİYOR

Telsim Birinci Ligi’nde haftanın maçı lider Gençlik Gücü ile takipçilerinden üçüncü sıradaki Serdarlı arasında cumartesi günü Lefkoşa’da oynanıyor. Bugüne kadar oynadıkları dokuz maçta lider Gençlik Gücü 22 puan toplarken, ikinci sıradaki Mor

A+A-

 

 

 

 

Telsim Birinci Ligi’nin nabzı başkentte atacak. Her iki takımın teknik direktörleri oynanacak maçtan üç puan ile ayrılmak istediklerini belirtti

 

Necmi BELGE

 

Telsim Birinci Ligi’nde haftanın maçı lider Gençlik Gücü ile takipçilerinden üçüncü sıradaki Serdarlı arasında cumartesi günü Lefkoşa’da oynanıyor.

Bugüne kadar oynadıkları dokuz maçta lider Gençlik Gücü 22 puan toplarken, ikinci sıradaki Mormenkeşe 17 ve üçüncü sıradaki Serdarlı ise 15 puan toplamış durumda.

İşte böylesine oluşan bir tabloda bu hafta kritik bir karşılaşmaya çıkacak Gençlik Gücü ile Serdarlı teknik adamları Necati Tilki ve Ali Özçalışkan’ın karşılaşma ile ilgili görüşlerini sorduk.

 

NECATİ TİLKİ (GENÇLİK GÜCÜ):

“SERDARLI İLE ZOR BİR MAÇA ÇIKIYORUZ”

Serdarlı maçı ile ilgili olarak YENİDÜZEN’e konuşan Gençlik Gücü Teknik Direktörü Necati Tilki Serdarlı ile zor bir maça çıkacaklarını söyledi.

Tilki devamla, bu anda lider konumda olduklarını ve bu pozisyonlarının tüm takımların kendilerine karşı farklı motive olduklarını iddia etti. Bu nedenle ligde üçüncü sırada bulunan ve başarılı bir grafik çizen Serdarlı ile çok zor bir maça çıkacaklarını ifade eden Tilki, sahalarında oynayacakları bu maça mutlak üç puan için çıkacaklarını belirtti. Tilki, bu maçı kazanmaları halinde bulundukları yerde daha rahat bir konumda olacaklarının altını çizdi.

Takımının fiziki durumunun çok iyi olduğunu ifade eden Tilki, Serdarlı maçında daha çok psikolojik olarak hazırlandıklarını vurguladı. Tilki, futbolcuları arasındaki uyumun çok çok iyi bir seviyede olduğunu ve ligi bir kardeşlik ve aile ortamında götürmekte olduklarını belirtti.

İki haftadır sakatlığı nedeniyle, takımdan uzak kalan Hasan Göksun’un durumu maç saati belli olacağını açıklayan Tilki, bunun dışında Özkan’ın kırmızı kartlı olması nedeniyle iki hafta takımdan uzak kalacak olmasının da önemli bir sorun olduğunu ifade etti.

Tilki son olarak kendi söylemiyle yollarına devam etmek için, ikisi kendi sahalarında olmak üzere kalan dört maçı da kayıpsız geçmek istediklerini dile getirirken, bu önemli maçta konuk edecekleri Serdarlı’ya da başarılar dilediğini sözlerine ekledi.

 

ALİ ÖZÇALIŞKAN (SERDARLI):

“BAŞARILI SONUÇLAR BİZİ ZİRVEYE YÖNELTTİ”

Bu sezon yeniden yükseldiği Telsim Birinci Ligi’nde harikalar yaratarak, zirve ortakları arasına giren Serdarlı’nın başarılı antrenörü Ali Özçalışkan, bu hafta deplasmanda karşılaşacakları Gençlik Gücü maçı ile ilgili olarak, yeşil-beyazlıların şu anda ligde lider konumunda güçlü bir kadroya sahip bir takım olduğunu belirtti.

 Bunun bilinci ile Lefkoşa’ya geleceklerini dile getiren Özçalışkan, bu haftaki hazırlıkların üç antrenman ile yaptıklarını söyledi. Takımdaki sakat olan Mete Sağır’ın yarı yarıya düzeldiğini ancak, Son antrenmandaki durumuna göre takımda yer alıp, almayacağı belli olacağını ifade ederken, Ufuk Fırat ile Ümit’in durumları kritik olduğunun, bu futbolcuların da son kontrollerden sonra durumlarının belli olacağını vurguladı.

 Kısıtlı bir kadro ile mücadele ettiklerinin de bir gerçek olduğunu vurgulayan Özçalışkan, bu durumda sakatlıkların ve cezaların sorun olduğunu dile getirdi.

Özçalışkan, aslında Birinci Lig’e yükseldikten sonra ilk hedeflerinin ligde tutunmak olduğunu ancak, takımımın gösterdiği başarılı performansın kendilerini zirveye yönelttiğini dile getirirken, gidebilecekleri en iyi yere kadar gitmeyi düşündüklerinin altını çizdi.

Bu düşüncenin Süper Lig’e yükselmek için de geçerli olduğunu altını çizen Özçalışkan, bütün mücadelelerini bu strateji çerçevesinde vereceklerini iddia etti.

Gençlik Gücü karşılaşmasının centilmence geçmesini dilediğini ifade eden Özçlışkan, Gençlik Gücü’nden puan veya puanlar alabilirlerse lig fikstüründe daha avantajlı bir duruma geçeceklerini belirtti.

Özçalışkan son olarak, her maçta olduğu gibi deplasman veya kendi sahalarında, kendilerine büyük destek veren Serdarlı seyircisini bu zor deplasmanda yanlarında beklediğini sözlerine ekledi.

Bu arada bu önemli maça Serdarlı seyircisinin başkente çıkarma yapması bekleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 803 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler