1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GG OYNAYACAK MI?
GG OYNAYACAK MI?

GG OYNAYACAK MI?

Gençlik Gücü ev sahibi ama deplasmanda oynuyor

A+A-

 

 

 

 

 

Birinci Lig lideri Gençlik Gücü, başkentteki saha sıkıntısı nedeniyle Esentepe maçını Girne 20 Temmuz Stadı’nda oynayacak. Antrenör Necati Tilki hesap kitap yapmaktan çok, her maçı nasıl kazanacaklarını düşündüklerini söyledi

 

Necmi Belge

 

Telsim Süper Ligi’ne yükselme mücadelesi veren, Telsim Birinci Lig lideri Gençlik Gücü geriye kalan üç maçı nasıl kazanacağınını düşünüyor.

Geçtiğimiz hafta, deplasmanda ikinci Serdarlı’ya yenilerek, puan farkının altıya düşmesine neden olan yeşil-beyazlıların bundan sonra puan kaybına tahammüleri yok. Başkentteki saha sıkışıklığı nedeniyle, ev sahibi olduğu Esentepe maçını  Girne 20 Temmuz Stadı’nda oynamak zorunda kalan Gençlik Gücü böyle bir paradoksta yaşıyor.

 

GG EV SAHİBİ AMA DEPLASMANDA OYNUYOR

Konu hakkında, YENİDÜZEN’e konuşan Gençlik Gücü Teknik Direktörü Necati Tilki,  artık hesap kitap yapmaktan çok, her maçı nasıl kazanacaklarını düşündüklerini söyledi.  Tilki ancak, kendilerinin bu ligin lider takımı olduklarını  ve sahaya kazanmak için çıkacaklarını vurguladı.

Tilki, bu hafta 20 Temmuz Stadı’nda karşılaşacakları Esentepe’nin genç ve kaliteli  bir ekip olduğunu ve  onların da play-off  oynamak istediklerini anımsattı. Ev sahibi olmalarına rağmen, saha sıkışıklığı nedeniyle  başkentte saha bulmadıklarını belirten Tilki, maçlarının cumartesiye alınması halinde  Atatürk veya Şht. Hüseyin  Ruso Stadı’nda da oynayabileceklerini dile getirirken, maçların Pazar gününe alınmasından dolayı,  Lefkoşa dışındaki bir sahada oynamak zorunda kaldıklarından yakındı.

 

“HER MAÇI KAZANMAK ZORUNDAYIZ”

Pazar günü güçlü Esentepe ile 20 Temmuz Stadı’nda karşılaşacaklarını anımsatan Tilki,

Esentepe maçı dahil kalan üç maçlarını kazanmak zorunda olduklarının altını çizdi. Ligde henüz her şeyin bitmediğini belirten Tilki,  bu hafta kendilerinin kazanması ve  en yakın rakipleri  Serdarlı’nın puan keybetmesi halinde şampiyonluğa bir adım daha yaklaşacaklarını söyledi. Tilki,  kendilerinin de puan kaybetmesi ve Serdarlı’nın kazanması durumunda  yarışın son haftaya kadar taşınacağını belirtti.

 

“SÜPER LİG’E YÜKSELECEK GÜÇTEYİZ”

Tilki, her halukarda şampiyon olmak için kalan üç maçtan en az dört puan alması  gerektiğini belirtiriken, cezalı Özgür’ün bu hafta takıma döneceğini,  geçen hafta sakatlanan Ekrem’in durumu ise maç saati belli olacağını vurguladı.

Tüm bu koşullara rağmen, Süper Lig’e yükselmek istiyorlarsa kendi söylemiyle, her hafta  vurguladıkları gibi oynayacakları bu üç maçı kazanmak zorunda olduklarını belirten Tilki,

bunu başaracak güçte olduklarını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 479 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler