1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GG ADALET İSTİYOR
GG ADALET İSTİYOR

GG ADALET İSTİYOR

Geçtiğimiz hafta oynanan Gençlik Gücü –Türk Ocağı maçında hakem Gökhan Koşer’in hatalı karar vermesiyle kalesinde gol gören ve maç sonunda kaybeden Gençlik Gücü, dün kulüp binasında bir basın toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan Başkan Hüseyin

A+A-

 

 

G.Gücü kulüp lokalinde düzenlenen basın toplantısında konuşan başkan Hüseyin Reis olayın kural hatası olduğunu, maçın 86’ncı dakikadan itibaren tekrarlanması gerektiğini savundu

 

Çağan Kutgüner

 

Geçtiğimiz hafta oynanan Gençlik Gücü –Türk Ocağı maçında hakem Gökhan Koşer’in hatalı karar vermesiyle kalesinde gol gören ve maç sonunda kaybeden Gençlik Gücü, dün kulüp binasında bir basın toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan Başkan Hüseyin Reis itirazlarını yaptıklarını ve bugün çıkacak olan Federasyon kararını beklediklerini söyledi.

 

“ARTIK SESİMİZİ ÇIKARACAĞIZ”

Reis FIFA’dan ve eski MHK başkanlarından edindikleri bilgiye göre hatanın hakem hatası değil kural hatası olduğunu, bu nedenle Federasyonun gereken kararı vermesini beklediklerini söyledi. Bugüne kadar Gençlik Gücü’ne yakışan bir şekilde şiddet ve kırıcı söz söylemekten uzak bir tutum sergilediklerini söyleyen Reis bundan sonra centilmenlikten taviz verip seslerini çıkaracaklarını belirtti.

 

CD’LER İNCELENSİN

Hakemlere verilen cezanın kendilerini tatmin etmediğini söyleyen Reis, bugün verilecek olan kararda hakemin yazdığı raporun baz alınmamasını, kendilerinin federasyona verdikleri 2 CD’nin incelenmesini istediğini belirtti. İsteklerinin maçta kural hatası olduğunun kabul edilmesinin ve maçın 86’ncı dakikasından tekrarlanması olduğunu söyleyen Reis, bugün Türk Ocağı takımının galibiyeti yerine Gökhan Koşer’in konuşulduğuna vurgu yaptı.

 

“DOĞRUYU YAZMASINI ÜMİT EDİYORUM”

Gençlik Gücü takımına milyarlar harcandığına değinen Reis camiaları ayakta tutabilmek için modern dilenci şekline döndüklerini söyledi. Bu hata karşısında emeklerinin çalındığını söyleyen Reis orta hakem Gökhan Koşer’in raporunda yan hakemin kararından yola çıkarak böyle bir karar verdiğini yazdığını öğrendiğini söylerken Gökhan Koşer’le ilgili olarak da “Doğruyu yazmasını ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

“KARARA GÖRE TAHKİME GİDECEĞİZ”

Av. Alkın Sırdaş Kaptanoğlu ise geçen süre zarfında kural hatası olduğu şeklinde başvurularını yaptıklarını ve maçta hatanın olduğu dakikadan tekrar başlatılması yönünde taleplerinin olduğunu söyledi. Federasyondan çıkacak olan karara göre tahkime gideceklerini de belirten Kaptanoğlu, orada da haklarını arayacaklarını sözlerine ekledi.

Basın toplantısı sürerken orada bulunan Gençlik Gücü taraftarları ise bu olayın Küçük Kaymaklı, Çetinkaya veya Yenicami’nin başına gelmiş olması halinde çoktan kural hatası yönünde kararın alınacağını söylerek tepkilerini ortaya koydu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 445 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler