1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Geri dönüşü olan yol
Geri dönüşü olan yol

Geri dönüşü olan yol

Lige inişli çıkışlı bir grafik ile başlayan Lefke’nin geçen haftaki Lapta yenilgisinden sonra dün Türk Ocağı önünde nasıl bir oyun ortaya koyacağı merak konusuydu. Türk Ocağı bu yıl Mehmet Bolkan hoca ile farklı bir kimliğe büründü. Koşan, mücadele

A+A-

 

 

Lige inişli çıkışlı bir grafik ile başlayan Lefke’nin geçen haftaki Lapta yenilgisinden sonra dün Türk Ocağı önünde nasıl bir oyun  ortaya koyacağı merak konusuydu. Türk Ocağı bu yıl Mehmet Bolkan hoca ile farklı bir kimliğe büründü. Koşan, mücadele eden bir takım görüntüsü var. Kalelerinde erken gördükleri iki gole rağmen oyun disiplininden kopmadan mücadele ederek oyuna tekrar ortak olmasını bildiler. İkinci kez geriye düşmelerine rağmen maçın son bölümlerine kadar beraberlik için tekrar yüklendiler. Maçtan mağlup olarak ayrılmalarına rağmen ortaya kötü bir oyun koyduklarını söyleyemeyiz.

Tekrar Lefke’ye dönecek olursak, sahada göze batan değişiklik sakat olan Arif Solkanat’ın oynadığı bölgede Cahit’in, orta alanda ise Friday’in yerinde Buğra’nın olmasıydı. Friday’in oyuna katkısı göz önüne alındığında, saha içindeki eksikliği yüzde yüz hissedildi. Gerek ilk toplara yaptığı müdahaleler olsun, gerekse kazandığı topları olumlu kullanmaktaki becerisi olsun bunları dün çok aradık. Yaptığı disiplinsiz hareketlerden dolayı takımdan gönderildiği söyleniyor. Lefke bu tip futbolu iyi oynayan oyuncuları elinde tutmakta zorlanıyor. Bir önceki sezon da Bwele gibi ülkemizde kalburüstü sayılabilecek bir oyuncuyu elinde tutmayı başaramamıştı. Umarım bu futbolcunun böyle apar topar gönderilmesinin ucunda başka sebepler yoktur, mesela parasını ödeyememek gibi.

Maça dönecek olursak, Her iki taraf da maça üstünlüğünü kabul ettirmeden oyunun ilk bölümlerinde bulduğu sürpriz goller Lefke’de rehavet yaratırken, Ocak takımının oyununu çok da olumsuz etkilemedi. Hatta Ocak takımı Lefke üzerine daha fazla adamla gitmeye başladı ve sonucunda da iki dakikada iki gol bularak maçın adeta tekrar başlamasına neden oldu.

Defansta sarkık libero ile oyuna başlayan Mehmetali hoca yenen gollerden sonra Joseph’i de orta alana kaydırarak savunmada tandem oynamaya başladı. GG maçında orta alanda çok kötü oynayan Joseph bu maçta daha iyi bir görüntü ortaya koydu. Zaman zaman ileri de çıkarak takımına galibiyeti getiren golün de sahibi oldu. Lefke eskiden doksan dakika boyunca rakibi ısıran bir oyun ortaya koyardı. Maçın sonunda rakip yorgunluktan adeta yürürken Lefkeli futbolcularda yorgunluk emarelerine rastlanmazdı. Dün maçın son bölümlerinde Lefke futbolcularındaki fiziksel düşüş gözlerden kaçmadı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 469 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler