1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GERİ DÖNÜŞ 'KAZIĞI'
GERİ DÖNÜŞ KAZIĞI

GERİ DÖNÜŞ 'KAZIĞI'

126 BİN STERLİN’E TEMELSİZ EV Yurt dışında uzun yıllar yaşayıp ülkemize geri dönüş yapmak isteyen vatandaşlarımız, ülkedeki denetimsizlikler sayesinde hep sorunlarla karşılaşıyor. Avustralya’da yaşayan Mehmet Öztörel, geçen yılın mayıs ayında

A+A-

 

 

126 BİN STERLİN’E TEMELSİZ EV

Yurt dışında uzun yıllar yaşayıp ülkemize geri dönüş yapmak isteyen vatandaşlarımız, ülkedeki denetimsizlikler sayesinde hep sorunlarla karşılaşıyor. Avustralya’da yaşayan Mehmet Öztörel, geçen yılın mayıs ayında 126 Bin STG’ye aldığı evinin duvarlarının temelsiz olduğunu öğrendiğinde şok yaşadı.

Yurt dışında yaşayan vatandaşımız Mehmet Öztörel, yurt dışında yaşayan birçok yurttaşın bu adaya dönmek için çaba harcadığını ama dönenlerin başına gelenleri duydukları zaman buradaki sistemsizlikten buna cesaret edemediklerini belirtti.

1 YILDA ÇÖKMEYE BAŞLADI

2011 Mayıs ayında Özel bir inşaat şirketinden yeni bir ev satın alan Mehmet Öztörel, evin tamamen bitmiş bir vaziyette olduğunu 126 bin sterlin para verip aldığını söyledi. Öztörel, bir yıl sonra evin balkonlarının ikiye ayrılmaya,  duvarlarının çökmeye başladığını belirtti. Öztörel, evin iç kısımlarının ise nemlenmeye duvarlardaki boyaları dökülmeye başladığını gördüğünü ve bunun üzerine eve başka ustalar getirip yıkılan yerleri yapmak için tamire başladığını anlattı. Öztörel, tadilata başlayan ustanın evin duvarında temel olmadığını gösterdiğini ve bu sorunların bundan dolayı yaşandığını belirtmesi üzerine, sitenin sahibine ulaştıklarını ve durumu anlattıklarını belirtti. Öztörel, yapımcı firmaya bu hataları anlattıktan sonra, site sahibinin buradaki hiçbir evin duvarında temel yapılmadığını söyleyerek, ‘’evi alırken bunları görmediniz ve sonrada şimdi gördük diyorsunuz’’ diyerek arkasına bile bakmadan gittiğini söyledi. Mehmet Öztörel, ‘’ben bu evi Avusturya da kaldığım için Kıbrıs’a tatile geldiğimde kullanmak için aldım. Ama nerdeyse aldığıma pişman oldum çünkü evin her tarafı dökülüyor evden ustalar çıkmıyor’’ dedi. Öztörel, ‘’yapımcı firmayı, hem ilgisizliğinden hem de bu yaptığı saçma sapan evlerden dolayı mahkemeye vereceğim’’ dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2065 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler