1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GERÇEKTEN NEFES ALIYOR MUYUZ?
GERÇEKTEN NEFES ALIYOR MUYUZ?

GERÇEKTEN NEFES ALIYOR MUYUZ?

Dünya’ya gözlerimizi açtığımız andan itibaren başlıyoruz nefes almaya. Ta ki ömrümüz bitene ve evrene bir enerji olarak karışana kadar.

A+A-

 

Tanju KONURALP

Girne’de bulunan NERA Body & Soul Works, birçoğumuzun farkında bile olmadığı doğru nefes alma ve meditasyon teknikleri üzerine eğitim veren bir kurum. Nefes ve Yaşam Koçu Marina Yüzçelik önderliğinde hizmet veren NERA, Rusça ve Türkçe seanslar düzenleyen, ayrıca meditasyon geceleri ile de; ‘korkulardan kurtulma’, ‘affetme’ gibi konularda, üyelerinin gelişimlerine yardımcı olan huzurlu bir ortam…

Dünya’ya gözlerimizi açtığımız andan itibaren başlıyoruz nefes almaya. Ta ki ömrümüz bitene ve evrene bir enerji olarak karışana kadar. Kusursuz yaratılışımızın devam etmesi için en önemli besin kaynağı olan oksijeni alıyoruz, hem de günde yaklaşık 23 bin kez. Peki, hangimiz ne kadar doğru nefes alıyoruz? Nasıl nefes almamız gerektiğini biliyor muyuz? Doğru nefes alarak, ne gibi konularda vücudumuza yardımcı olabileceğimizin ve ne gibi zararlardan korunabileceğimizin farkında mıyız? Bu hafta ADRES KIBRIS, hayatımızın vazgeçilmez unsuru olan nefes alma ve nefes alma teknikleri ile ilgili, Nefes ve Yaşam Koçu Marina Yüzçelik ile gerçekleştirdiği söyleşiyi yayınlıyor sizler için…

İNSANLARIN YÜZDE DOKSANI DOĞRU NEFES ALMIYOR

Nefesin, insan hayatındaki en önemli unsur olduğuna değinen Marina Yüzçelik, bir insanın günlerce aç veya susuz kalabileceğine ancak nefessiz en fazla üç dakika dayanabileceğine vurgu yapıyor. Nefesin, doğduğumuz andan itibaren belirli evrelerden geçtiğini belirten Yüzçelik, insanların ortalama yüzde doksanının, doğru nefes alamadığını ve bu nedenle de birçok sorun yaşadığını dile getiriyor. Bir bebeğin doğduğu andan itibaren doğru nefes almaya başladığını belirten Yüzçelik, geçen yıllar ile birlikte zihnin bedene etkileşimde bulunduğunu ve bu nedenler ile doğru nefes almaktan uzaklaşıldığını da sözlerine ekliyor. Korku, şartlanma, uyarı gibi etkenlerin geçen yıllar ile zihni ve dolayısı ile bedeni etkilediğini açıklayan Yüzçelik, bu durumdan kurtulmak ve doğru nefes almayı tekrardan hayata geçirmek için uygulanan seansları önemle tavsiye ediyor.

OKSİJENSİZLİK NEDENİYLE YAKLAŞIK 50 HASTALIK TÜREDİ

Doğru nefes almamak ile birlikte, vücudumuzdaki hücrelerin yeterli oksijenle beslenemediğini belirten Yüzçelik, zamanla binlerce hücrenin, bu sebepten dolayı zarar gördüğüne işaret ediyor. Yeterli oksijen alınmaması nedeniyle, yaklaşık 50 hastalığın türediğinin altını çizen Yüzçelik, bu hastalıkların en başında ise kanserin var olduğuna işaret ediyor.

“DOĞRU NEFES ALMA İLE BİRÇOK HASTALIĞI YENEBİLİRSİNİZ”

Uyguladıkları yaklaşık yirmi seansın sonrasında, insanların doğru nefes almaya başladıklarını belirten Yüzçelik, bu sayede birçok üyesinin, çeşitli hastalıklarını yendiğinin de altını çiziyor. Bu gün dünyada oksijen, dolayısıyla doğru nefes alma sayesinde yedi kanser türünün tedavi edilebildiğine değinen Yüzçelik; Yüksek tansiyon, şeker, migren, stres, depresyon ve nörolojik vakalarda da, üyelerinde çok önemli gelişmeler olduğunun altını çiziyor.

ERKEKLERDE KALP, KADINLARDA KARIN RAHATSIZLIKLARI ÖN PLANDA

Doğru nefes almayan kadın ve erkeklerin, nefes alış biçimlerine göre rahatsızlıklar yaşadığına değinen Yüzçelik, kadınların göğüs bölgesinden, erkeklerin ise karın bölgesinden nefes aldıklarına işaret ediyor. Göğüs bölgesinden nefes alan kadınlarda, karına yeterli oksijenin gitmemesi nedeniyle çeşitli karın rahatsızlıkları görüldüğünü vurgulayan Yüzçelik, erkeklerde ise bu durumun göğüs bölgesinde yaşandığının altını çiziyor. Doğru nefes alma teknikleri ile bu sorunların neredeyse tamamının yok edilebileceğine değinen Yüzçelik, yapılacak seansların oldukça verimli ve önemli olduğuna da dikkat çekiyor.

HAFTADA BİR SEANS YETERLİ

Toplam yirmi seans sonrasında, insanların gerekli şekilde nefes almayı öğrenebileceklerini açıklayan Yüzçelik, bu seansları haftada bir olarak yapmanın uygun olduğunu belirtiyor. Seanslar ile birlikte insanların, bedensel ve zihinsel değişimleri hemen fark edeceklerinin altını çizen Yüzçelik, konu ile ilgili bilgi edinmek isteyen kişilerin, 0533 834 63 49 numaralı telefondan veya marina.yuzcelik@gmail.com adresinden kendisine ulaşabileceklerini ve deneme seansları yapabileceklerini belirtiyor. Nefes alma seansları dışında, her Perşembe meditasyon geceleri de düzenlendiğine değinen Yüzçelik, insanların bu konulara dikkatlerini toplamak istediklerinin de altını çiziyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 538 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler