1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'GENEL KANSER TARAMASI' BAŞLIYOR
GENEL KANSER TARAMASI BAŞLIYOR

'GENEL KANSER TARAMASI' BAŞLIYOR

Kanser Hastalarına Yardım Derneği, 20 Kasım’a kadar sürecek taramalar için dernek bugün başvuru kabul etmeye başladı

A+A-

 

 

Kanser Hastalarına Yardım Derneği “Genel Kanser Taraması” başlatıyor. 20 Kasım’a kadar sürecek taramalar için dernek bugün başvuru kabul etmeye başladı.

 

Dernek, işbirliği yapan 7 özel hastanede yer alacak olan ve kişi toplam maliyeti normalde 800 TL olan taramaların, 200 TL’ye yapılacağını bildirdi.

 

Akciğer Grafisi, Üst ve Alt Batın USG, Mamografi, Gaitada Gizli Kan Aranması, Tam İdrar Tahlili, Tam Kan Sayımı, Sedimentasyon, Smear Alınması ve Patalojisi, Meme USG, Dahiliye Muyanesi ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Muayenesi’nin yer alacağı taramalar, Lefkoşa’da Cyprus Life Hospital, YDÜ Hastanesi, Girne’de Girne Özel Hastanesi ve Kamiloğlu Hastanesi, Gazimağusa’da Kunter Güven Hastanesi, Mağusa Tıp Merkezi ve Mağusa Yaşam Hastanesi’nde yer alacak.

 

Gaitada Gizli Kan, Tam İdrar Tahlili, Tam Kan Sayımı ve Sedimentasyon taramaları ise Aktolga Laboratuarı ve Erduran Laboratuarında 50 TL’ye yapılacak.

 

Dernek 24 Ekim Pazartesi günü saat 10.00’da Meclis önünde öğrenciler, hastalar ve milletvekillerinin katılımıyla pembe balonlarla etkinlik düzenleyecek.

 

Meme kanserine dikkat çekmek ve erken tanının kanserde hayat kurtardığına vurgu yapmak amacıyla düzenlenecek etkinlikte, pembe balonlar uçurulacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 901 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler