1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Gençlik Gücü dönüyor
Gençlik Gücü dönüyor

Gençlik Gücü dönüyor

İki sezon önce, Birinci Lig’e düşen Gençlik Gücü, bu sezon işi hiç şansa bırakmayacağı izlenimini verdi. Son oynadığı üç maçta rakip filelere 18 gol gönderen ve hiç gol yemeyen yeşil-beyazlıların bu hızı, gelecek haftalarda kesilmezse, güle oynaya T

A+A-

 

 

İki sezon önce, Birinci Lig’e düşen Gençlik Gücü, bu sezon işi hiç şansa bırakmayacağı izlenimini verdi. Son oynadığı üç maçta rakip filelere 18 gol gönderen ve hiç gol yemeyen yeşil-beyazlıların bu hızı, gelecek haftalarda kesilmezse, güle oynaya Telsim Süper Ligi’ne dönmesi sürpriz olmayacaktır.

Ne var ki dün, bu sezon çok zayıf ve güçsüz bir kadroya sahip olan Görneç karşısında maçın ilk yarısında adeta öldü öldü dirildi. Görneç, bu yarıda bulduğu fırsatları değerlendirebilseydi, devre arasında soyunma odasına en az 3-0 önde gidebilirdi. Ancak, gol yollarında etkisiz olan Görneç, golcü İrfan’ında sakatlığıyla, hücumda yokları oynamasına rağmen, 40.dakikada gelişen Görneç atağında Gençlik Gücü defansı tarafından ceza sahasında düşürülen Onurhan’ın pozisyonunu ne akla hikmetse avantaja bırakan, birileri tarafından ısrarla görev verilen yılların başarısız hakemi Aziz Dayı, Gençlik Gücü’nü ipten alıyordu.

İlk yarıda rüzgarı arkasına alan Görneç, bu fırsatları değerlendiremeyince, devre arasında soyunma odasına giderken, tribünlerdeki genel kanı lider Gençlik Gücü’nün rüzgarı da arkasına almasıyla

Golleri atacağı yönündeydi.

Aslında, ikinci yarı bu görüşün gerçekleşmesi beklenirken, gol kaçıran Görneç karşısında rüzgârında etkisiyle Gençlik Gücü gol pozisyonuna girmeye başladı. Ne var ki,  bu pozisyonları başarıyla önleyen Görneç kaleci ve defansının karşısına, maçın ilk yarısında vermediği penaltı ile Gençlik Gücü’nü dirilten adami olan orta hakem Aziz Dayı çıktı. 52.dakikada gelişen Gençlik Gücü atağında Özgür Ongun’un, kaleci Hasan Bilal’den dönen topunu ofsayt pozisyonda filelere gönderen Hüseyin Küsbeci’nin pozisyonunda yerinden hareket etmeyen yardımcı hakem Serkan Kuşabbi’ye el işaretiyle ortaya gelme talimatı veren Aziz Dayı, Gençlik Gücü’nü dirilten, Görneç’i demoralize eden hakem olarak tarihe geçti.

Bu dakikadan sonra ne mi oldu? Zaten, Birinci Lig için çok güçsüz bir kadroya sahip olan ve bu gidişle yeniden alt liglere doğru yol alan ve tamamen oyundan düşen Görneç karşısında Özgür Ongun-Hüseyin Küsbeci şov başladı.

İşte bu ikilinin ve kanımca maçın yıldızı olan Özgür Ongun’un gollerine, Niyazi ile son dakikalarda Adil’in golleriyle Görneç karanlığa gömülürken, Gençlik Gücü de Süper Lig’e dönüş seferine devam ediyordu.

Özellikle, yedek kulübesi de çok güçsüz olan Görneç Teknik Direktörü Erol Çağaloğlu’nun alternatifsizliği yaşması ve oyuna giren yedeklerin de takıma hiçbir katkıda bulunamaması, “Beşparmakların Yıldızı”nı yeniden geldiği yere dönmesini engelleyemeyecek gibi.

Süper Lig’e her dönüşünde asansör takım olan Gençlik Gücü’nün dönüşü futboldaki her kategoride başkent hegemonyasını devam ettirecek gibi görünüyor. Gençlik Gücü inşallah, geçtiğimiz sezon Yenicami örneğinde olduğu gibi güçlü bir kadroya Süper Lige döner ve asansör takım olmaz diye bir temenni de bulunmak istiyorum.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 852 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler