1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'GENÇLİK ÇALIŞTAYI' DÜZENLENİYOR
GENÇLİK ÇALIŞTAYI DÜZENLENİYOR

'GENÇLİK ÇALIŞTAYI' DÜZENLENİYOR

Ana tema yüksek öğrenime ilişkin fırsatlar olmak üzere, beş temel başlık altında“Gençlik Çalıştayı” düzenleneceği bildirildi.

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ile KKTC Gençlik Dairesi Müdürlüğü’nün ortak himayelerinde, ana tema yüksek öğrenime ilişkin fırsatlar olmak üzere, beş temel başlık altında“Gençlik Çalıştayı” düzenleneceği bildirildi.

Gençlik Dairesi’nden verilen bilgiye göre çalıştay, 10 - 11 Şubat tarihlerinde Girne Acapulco Resort Otel’de gerçekleştirilecek. Açılışı Cuma günü saat 10.15’de yapılacak çalıştayda beş temel başlık altında gençlik konusu ele alınacak.

“Gençliğin Altyapısı”, “Sosyal Hayatta Gençlik”, “Sağlık Spor ve Çevre”, “Etik ve İnsani Değerler” ile “Demokrasi ve Katılım Bilinci” olmak üzere beş temel başlık altında gençlik konusunun irdeleneceği çalıştaya kamu kurumlarında çalışan gençlik uzmanları, gençlik alanında faaliyet gösteren dernek ve vakıf temsilcileri, siyasi partilerin yetkilileri, gençlik merkezi temsilcileri, genel orta öğretim mesleki teknik liseleri öğrenci temsilcileri ile üniversite gençliği ve akademisyenlerin katılacağı ifade edildi.

Açıklamada şöyle denildi:

“17 - 18 Aralık 2011 tarihlerinde Samsun ve Kayseri illerinde başlayan bölgesel gençlik çalıştayları, Türkiye’de toplam 16 bölge ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Almanya’da gerçekleştirilecektir.

Çalıştaylar neticesinde gerek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve gerekse de Türkiye Cumhuriyeti gençliğinin sorunları tahlil edilip çözüme dair sonuçlar 12 - 19 Mayıs 2012 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek Gençlik Şurası’nda ele alınacak olup, şura sonucunda ortaya çıkacak ‘Ulusal Gençlik ve Spor Politikası Belgesi’nin altyapısını teşkil edecektir.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 772 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler