1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GENÇLERDEN İLGİ GÖRDÜ
GENÇLERDEN İLGİ GÖRDÜ

GENÇLERDEN İLGİ GÖRDÜ

6’ncı Telsim Short Shift Drag 300 Pazar günü gerçekleşti

A+A-

 

 

 

 

Bu yıl 6.’cısı düzenlenen Telsim Short Shift Drag 300 yarışlarına gençler büyük ilgi gösterdi. 6 katagoride toplam 29 aracın yarıştığı yarışlarda lastik kokusu ve adrenalin fazlasıyla hissedildi.

Ada’nın en hızlı arabalarının rekabetini yakından izleme imkanı bulan gençler, ayrıca Drift gösterilerine de şahit oldular. Capital FM’in DJ’lerinin gün boyunca müzik yayını yaptığı Drag yarışlarında, zaman zaman çok çekişmeli yarışlar da gerçekleşti.

Telsim Short Shift Drag 300 yarışlarını 3030’a kısa mesaj göndererek Telsim’in misafiri olarak izleme şansı bulan Telsim abonelerinin yanı sıra, binlerce kişi bu adrenalin dolu yarışlara tanık oldular.

Ödül töreninde konuşma yapan Başbakan İrsen Küçük, yarışların kardeşlik havası içerisinde  geçmesini memnunluk verici olduğunu belirtti. Bu organisazyonların yapılmasının hoşuna gittiğini ve gençlerin arasında bulunmaktan çok mutlu olduğunu söyledi.

Geçen yıl olduğu gibi bu yılda heyecan dolu yarışlar izlediklerini ve yarışların geçen yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir sportmenlikle ortamı içerisinde gerçekleşeceğine inançlarının tam olduğunu belirten Telsim Genel Müdür Yardımcısı Tanpınar, “Drag yarışları özellikle son yıllarda gençlerin yoğun ilgi gösterdiği bir spor dalı.Telsim olarak biz de gençlerin ilgi alanlarını yakından takip ediyoruz.  Onların bizi görmek istediği her yerde onlarla birlikte olmaya çalışıyoruz. Hız ve araba meraklıları gün geçtikçe artıyor, onların bu tutkularını giderecek çok fazla olanakları olmadığı farkettiğimiz için de  bu yarışlara destek vermeye karar verdik” dedi.

Bir şenlik havasında geçen organizasyonda, dereceye giren yarışmacılar şöyle:

 

1300-1600 atmosfer stok kategorisi: 1.Şevket Kavalcı, 2.Özkan Çalışkanlar, 3.Ali Fahri Öksüzoğlu

1300-1600 Atmofer Pro Kategorisi: 1.Mustafa Koruer, 2.Salih Kanatlı, 3.İsmail Şenkardeşler

1300-1600 Turbo Pro Kategorisi: 1.Seren Özgürlü

1600-2000 Atmosfer Stok Kategorisi: 1.Hasan Şişman, 2.Fırat Azaerle, 3.Uğur Kambillili

1600-2000 Turbo Pro Kategorisi: 1.Hasan Özkutaylı, 2.Ömer Yıldız, 3.Mustafa Serkan Şahdur

2000 4x4 Pro Kategorisi: 1.Fuat Demirkan, 2.Buğra Döveç, 3.Taşkın Öztemiz

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 577 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler