1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GENÇLER VE MİNİKLERİN MAÇLARINA YOĞUN İLGİ
GENÇLER VE MİNİKLERİN MAÇLARINA YOĞUN İLGİ

GENÇLER VE MİNİKLERİN MAÇLARINA YOĞUN İLGİ

18-22 Haziran tarihleri arasında kamp çalışmaları için ülkemize gelen Galatasaray Etiler-Üsküdar futbol okulu ilk dostluk maçını önceki gün gerçekleştirdi

A+A-

 

 

18-22 Haziran tarihleri arasında kamp çalışmaları için ülkemize gelen Galatasaray Etiler-Üsküdar futbol okulu ilk dostluk maçını önceki gün gerçekleştirdi. Karşılaşmaları Futbol Federasyonu Eğitim Üst Kurulu başkanı Mustafa Borataş, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği başkanı Ogün Genç Kaçmaz, Mağusa Spor Dairesi Bölge Amiri Kemal Mahirel, Mormenekşe teknik direktörü Eralp Şerifoğlu, futbolcu aileleri ve kalabalık seyirci kitlesi izledi.

 

MTG GALİP

Gazi Mağusa Canbulat Stadı’nda Mağusa Türk Gücü ile Etiler- Üsküdar Galatasaray futbol okulları arasındaki ilk maç 1995-1999 doğumlular arasında oynadı. İzleyicilerin önem gösterdiği karşılaşmada Mağusa Türk Gücü takımı ilk yarıda rakibine oranla daha üstün bir oyun ortaya koyarak, ilk yarıyı 3-0 önde tamamladı. İkinci yarıda karşılıklı ataklarla geçen maçta Mağusa Türk Gücü 3 gol daha bulurken, konuk ekip Etiler-Üsküdar Galatasaray futbol okulları bulduğu tek golle karşılaşma 6-1 Mağusa Türk Gücü gençlerinin üstünlüğünde tamamlandı. Günün ikinci maçında ise Mağusa Türk Gücü ile Etiler-Üsküdar Galatasaray futbol okulları 2000-2003 doğumlu minikler arasında oynandı. Karşılaşamaya iyi başlayan Mağusa Türk Gücü golü erken bularak 1-0 öne geçti. Daha sonraki dakikalarda karşılıklı ataklarla geçen maçın ilk yarısı 1-0 Mağusa Türk Gücü üstünlüğünde tamamlandı. İkinci yarıda daha derli toplu oynayan Etiler-Üsküdar Galatasaray futbol okulları minik takım pozisyonlar üretmesine rağmen golü bulamadı. Mağusa Türk Gücü teknik yönetim ikinci yarıda tüm minik futbolculara şans verince oyun temposundan düşmeler baş gösterdi. Maçı Mağusa Türk Gücü minik takımı 1-0 kazanmasını bildi.  

 

KURABİYE VE ÇAY İKRAMI

Karşılaşmaların ardından Mağusa Türk Gücü Spor Kulübü’nde misafir ekibe kurabiye ve çay ikram edilerek iyi bir şekilde ağırlandı. Etiler- Üsküdar Galatasaray futbol okulları bugün son dostluk maçında Mormenekşe ile Mormenekşe Cemal Balses stadı’nda saat 17:30 da 1995-1999 doğumlu, saat 19:00 da 2000-2003 doğumlular arasında yapacak.     

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 546 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler