1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gençler ‘Festival’de yarışacak
Gençler ‘Festival’de yarışacak

Gençler ‘Festival’de yarışacak

Lefkoşa Türk Belediyesi 15-18 Mayıs tarihleri arasında “LTB Gençlik ve Spor Festivali” düzenliyor

A+A-

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde bazı federasyonlar ve engelli okullarının da katılımıyla “LTB Gençlik ve Spor Festivali” düzenliyor.

Festivalin açılışı, 15 Mayıs Cuma saat 18.00’de Lefkoşa Atatürk Stadı’nda LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın açılış konuşmasıyla başlayacak. Festivalle ilgili dün Belediyede basın toplantısı düzenlendi.

Harmancı: “22 federasyon katılacak”
LTB Başkanı Mehmet Harmancı basın toplantısında yaptığı konuşmada, organizasyonun gerçekleşmesini sağlayan Spor Komisyonu üyelerine teşekkür etti ve bu yıl, klasikleşen 19 Mayıs kutlamalarını bir şölene dönüştürmek istediklerini söyledi.

Harmancı organizasyon için 40’a yakın federasyonla görüşüldüğünü ve bunların 22’sinin katılım kararı verdiğini dile getirerek, tüm yarışmaların genç yaş kategorilerinde olacağını ayrıca özel eğitim okullarının katılımıyla engelli müsabakalarının da yapılacağını belirtti.

Lojistik desteği sağlayan Gençlik Dairesi ve Spor Dairesine, ayrıca katılımlarından dolayı federasyonlara teşekkür eden Harmancı, sağlık sponsorluğunu Kolan British Hospital, içecek sponsorluğunu da Ektam Kıbrıs Ltd.’in üstleneceğini açıkladı.

Harmancı kent yaşamında sporu özendirmeye, kötü alışkanlıklardan uzak durulması yanında, sağlıklı bireyler ve sağlıklı toplumun yetişmesine katkı yapmak istediklerini söyleyerek, festivalin büyük bir coşkuyla geçmesini diledi.

Eroğlu: “Her türlü sorumluluğu yerine getireceğiz”
Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu da, kendileri için bu tip bir festivalin bir ilk niteliğinde olacağını belirterek, geçmişte STÖ’lerle işbirliği içerisinde çeşitli organizasyonlar yaptıklarını anımsattı. Gençlik Dairesi’nin festivalin açılışından kapanışına üzerine düşen her türlü sorumluluğu yerine getireceğini söyleyen Eroğlu, sporcuları, ailelerini ve halkı festivale beklediğini söyledi.

Cahitoğlu: “Dieğr belediyelere örnek olmalı”
Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu da, sporun yaygınlaşmasında yerel yönetimlerin katkısı bulunduğunu belirterek, yapılacak organizasyonun diğer belediyelere de örnek olmasını diledi. Gençliğin yararına olacak her türlü organizasyona katkı koyacaklarını vurgulayan Cahitoğlu, LTB Başkanı, Belediye Meclisi, Gençlik Dairesi ve Müdürü ile katkı yapan sponsorlara teşekkür etti.

Festivalin müsabaka programı şöyle:

Yarın
Atatürk Spor Kompleksi Tenis Kortları: 18 yaş altı karışık çiftler tenis müsabakaları (17.00)
Atatürk Spor Kompleksi: Binicilik Federasyonu özel gösterisi (18.00)
Atatürk Spor Kompleksi: Basketbol Federasyonu, sokak basketbolu (19.00)
Atatürk Spor Kompleksi: Darts Federasyonu, özel gösterisi (19.00)
Atatürk Stadı: Gazimağusa – Lefkoşa U19 karmalar maçı (19.00)

Cumartesi
Atatürk Spor Komleksi Tenis Kortları: 18 yaş altı karışık çiftler tenis müsabakaları (09.00)
Gönyeli Atış Poligonu: Trap-Skeet gençler atış müsabakası (09.00)
Atatürk Spor Kompleksi: Hentbol Federasyonu, çim hentbolu turnuvası (10.00)
Atatürk Spor Kompleksi: Binicilik Federasyonu özel gösterisi (10.00)
Masa Tenisi Federasyonu: Gençler Masa Tenisi müsabakaları (10.00)
Atatürk Spor Salonu: Bilardo Federasyonu özel gösterisi (10.30)
Atatürk Spor Salonu: Engelliler Spor Federasyonu, Türkiye tekerlekli sandalye basketbol maçı (11.00)
Atatürk Spor Salonu Girişi: Satranç Federasyonu 12-18 yaş satranç müsabakası (14.00)
Atatürk Spor Salonu: Atıcılık Federasyonu, havalı silahlar gençler müsabakası (16.00)
Atatürk Spor Kompleksi: Bocce gençler ferdi müsabakası (18.00)
Atatürk Spor Kompleksi: Judo – Kickboks Federasyonu, Kickboks müsabakası (18.30)
Atatürk Spor Kompleksi: Basketbol Federasyonu, sokak basketbolu (19.00)
Atatürk Spor Kompleksi: Darts Federasyonu, özel gösterisi (19.00)
Atatürk Stadı: Girne – Güzelyurt U19 karmalar maçı (19.00)

Pazar
Atatürk Spor Kompleksi: Hentbol Federasyonu, çim hentbolu turnuvası (10.00)
Atatürk Spor Kompleksi: Triatlon Federasyonu, Triatlon müsabakası (10.00)
Atatürk Spor Kompleksi: Bisiklet Federasyonu, bisiklet yarışı (10.00)
Atatürk Spor Kompleksi: Okçuluk Federasyonu, Olimpik Yay Gençler yarışması (10.00)
Ortaköy Billiard Off Cyprus Binası: Gençler bilardo müsabakası (10.30)
Rifat Şener Güreş Salonu: Güreş Federasyonu, Gençler güreş müsabakası (10.30)
Atatürk Stadı: U19 karmalar final maçı (16.30)
Atatürk Spor Kompleksi Tenis Kortları: 18 yaş altı karışık çiftler tenis müsabakaları (17.00)
Atatürk Spor Salonu: Boks Federasyonu Uluslararası ikili boks müsabakası (18.00)
Atatürk Spor Kompleksi: Eskrim Federasyonu, gençler eskrim müsabakası (18.30)
Atatürk Spor Kompleski: Ödül töreni ve kapanış (19.30)

Bu haber toplam 1217 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler