1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GENÇLER BİRLİĞİ GENEL KURULU YAPILDI
GENÇLER BİRLİĞİ GENEL KURULU YAPILDI

GENÇLER BİRLİĞİ GENEL KURULU YAPILDI

YENİ BAŞKAN GÜLCAN... Zaman zaman tartışmaların yaşandığı genel kurulda tek aday kalan Mustafa Gülcan oybirliğiyle başkan seçildi.

A+A-

 

 

 

YENİ BAŞKAN GÜLCAN... Zaman zaman tartışmaların yaşandığı genel kurulda tek aday kalan Mustafa Gülcan oybirliğiyle başkan seçildi.

 

Kaya EMİROĞLU

 

Gençler Birliği Spor Kulübü olağan genel kurulu önceki gün kulüp lokalinde gerçekleştirildi. Başkan Meftun Orkun’un açılış konuşmasıyla başlayan genel kurulda divan oluşumu yapıldı. Divan başkanlığına Mahmut Yılmazoğulları getirilirken, sekreterlik görevine Cem Kanat ve Ali Sururi getirildi. Saygı duruşunun ardından aday tespiti yapıldı.

 

İKİ ADAY DİLEKÇE VERDİ

Divan Başkanı Mahmut Yılmazoğulları divan başkanlığına iki dilekçenin verildiğini belirterek zarfları açtı. İlk olarak Birol Şoför’ün adaylık dilekçesi okundu ve tüzük gereği üye olduğu tespit edildi ve adaylığı kabul edildi. Daha sonra Mustafa Beyazi’nin dilekçesi okundu. Ancak tüzük gereği üye olmadığı tespit edildi.  Bunun üzerine bu duruma itiraz edilirken, üyelik aidatlarından sorumlu yönetim kurulu üyesi Mehmet Züğürt konuyla ilgili bilgi verdi. Adaylığı üye olmadığı gerekçesiyle kabul edilmeyen Mustafa Beyazi ise üyelik borcu olmadığını belirtti. Daha sonra ise makbuz defteri kontrol edildi. Daha sonra söz alan Mustafa Öztöre üyelik aidatlarıyla ilgili eleştirilerde bulundu.  Daha sonra ise başkan adayı Mustafa Beyazi ile yönetim kurullu üyesi Mehmet Züğürt arasında tartışma yaşandı.

 

YENİ ADAY

Tartışmaların ardından eski başkanlardan Ali Kılınç iki adayın adaylıktan çekilmesini ve yeni bir aday önerilmesini istedi. Aday olarak da eski yönetim kurulu üyelerinden Mustafa Gülcan önerildi. Ancak Mustafa Beyazi adaylıktan çekilmeyeceğini belirtince Divan Başkanı Mahmut Yılmazoğulları tüzük gereği Mustafa Beyazi’nin aday olamayacağını belirterek faaliyet raporu için sözü Meftun Orkun’a verdi. Ancak Mustafa Beyazi’nin itirazları üzerine tartışmalar yaşandı. Mustafa Beyazi ve yanındakilerin polis nezaretinde dışarıya çıkarılmasının ardından genel kurula devam edildi.

 

FAALİYET RAPORU OKUNDU

Başkan Meftun Orkun faaliyet raporunu okudu ve son bir yıllık çalışmaları dile getirdi. Mali raporda ise 40 bin TL borç olduğu belirtildi. Her iki rapor da okunduktan sonra onaylandı. Sonrasında ise adaylığını açıklayan Birol Şoför adaylıktan çekildiğini belirtti. Bunun üzerine Divan Başkanı Mahmut Yılmazoğulları Mustafa Gülcan’ın adaylığı kabul edip etmeyeceğini sordu. Olumlu cevap alması üzerine de genel kurulun onayına sundu. Genel kurul Mustafa Gülcan’ın başkanlığını alkışlarla onayladı.  Yeni başkan Mustafa Gülcan, oylama sonrasında yaptığı kısa açıklamada birlik ve beraberlik içerisinde kulübü ve futbol takımını daha iyi yerlere taşımak için göreve geldiğini belirtti ve kısa bir süre sonra yetkili kurulları oluşturarak bir an önce sezon açılışı için çalışmalara hız vereceklerini kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 505 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler