1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GENÇLER BİR KEZ DAHA HAYKIRDI
GENÇLER BİR KEZ DAHA HAYKIRDI

GENÇLER BİR KEZ DAHA HAYKIRDI

“DUR DE” CTP Girne Gençlik Örgütü, UBP Hükümeti’nin yapmış olduğu icraatları protesto ederken, barış istençlerini bir kez daha haykırdı. Geçtiğimiz gece yapılan '' DUR DE '' isimli eyleme Girneli gençler yoğun ilgi gösterdi. Gir

A+A-

“DUR DE”

 

CTP Girne Gençlik Örgütü, UBP Hükümeti’nin yapmış olduğu icraatları protesto ederken, barış istençlerini bir kez daha haykırdı.

Geçtiğimiz gece yapılan '' DUR DE '' isimli eyleme Girneli gençler yoğun ilgi gösterdi. Girne Hirondel çemberinde gerçekleşen eylemde gençler ateşler yakarak, barış istencini bir kez daha vurguladı.

İlginç etkinliklerin de yeraldığı eylemde dev pankart üzerine her katılımcı spray boyalarla sloganlar yazdı.

 Eylemde katılımcıların yoğunluğu kadar güvenlik önlemlerinin de yoğunluğu dikkat çekti. Eylemde konuşma yapan Girne İlçe Başkanı Erkan Eminağa kritik bir süreçten geçildiğini ve UBP Hükümeti’nin icraatlarının halkı bezdirdiğini ifade etti.

CTP olarak UBP Hükümeti’nin baskıcı icraatlarının her zaman karşısında olmayı sürdüreceklerini ifade eden Eminağa, gençlerin eylemini Annan Planı döneminde Doğancı'da başlayan barış ateşi eylemlerine benzetti, gençleri yapmış oldukları başarılı eylemden dolayı kutladı.

Eylem, Gençlik Örgütü’nün hazırlamış olduğu bildirinin okunmasıyla sonlanırken CTP Girne Gençlik Örgütü başkanı Ersan Kazın yeni eylem ve etkinliklerle gençlerin sokakta olmayı sürdüreceğini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1245 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler