1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GENÇLER, BASKETBOLLA BİR ARAYA GELİYOR
GENÇLER, BASKETBOLLA BİR ARAYA GELİYOR

GENÇLER, BASKETBOLLA BİR ARAYA GELİYOR

PeacePlayers-Kıbrıs 12 ile 16 yaş arası gençler için “PeacePlayers Basketbol Kampı” düzenliyor.

A+A-

 

 

PeacePlayers-Kıbrıs 12 ile 16 yaş arası gençler için “PeacePlayers Basketbol Kampı” düzenliyor. Kamp 27 Temmuz Cuma gününden 1 Ağustos Çarşamba gününe kadar Agros köyünde bulunan Rodon Otel’de yer alacak. Kamp Kıbrıslı Rum ve Kıbrıslı Türk gençleri bir araya getirerek, hem basketbol oynamalarını hem de yeni arkadaşlıklar geliştirmelerini ve barış içinde yaşama hakkında fikir geliştirmelerini amaçlıyor. Bu seneki kampta, Brooklyn Nets Assistant Koçu, Doug Overton ve eski WNBA oyuncusu Shaunzinski Gortman konuk edilecek.

 

“BARIŞI DESTEKLEMEK İÇİN HARİKA BİR YOL”

 

PeacePlayers – Kıbrıs Yönetici Direktörü Marina Vasilara, “The PeacePlayers Basketbol Kampı barışı desteklemek ve Kıbrıslı Rum ve Kıbrıslı Türk çocuklar arasında kalıcı dostluklar geliştirmek için harika bir yoldur. Kampımız basketbol becerilerini geliştirmek ve barışı öğrenerek, birbirleri ile oynamak ve öğrenmek için 60’ın üzerinde genci bir araya getirecektir” dedi.

Kamp boyunca çocuklar yaşam becerileri ve basketbol oyununu öğrenirken, birbirleriyle ilişkiler kurup dostluklar da geliştirebilecek. Her gün katılımcılar aralarında Brooklyn Nets Assistant Koçu, Doug Overton and eski WNBA oyuncusu Shaunzinski Gortman’ın da olduğu koçlar tarafından yönlendirilecek. Katılımcılar rekabetçi maçlar oynarken film yapımı, trivia oyunu, barış ve geliştirme çalışmaları gibi diğer özel etkinliklere katılacak. Oynayarak ve aynı takımda birlikte çalışarak, Kıbrıslı Rum ve Kıbrıslı Türk çocukların diğer toplum üyeleri hakkında olabilecek olumsuz algıları değiştirmek için sporun bir araç olarak kullanılacağı ifade edildi. Daha fazla bilgi isteyenler +357 99301586’yı arayarak veya mvasilara@peaceplayersintl.org adresine bir e-posta atarak Marina Vasilara’ya ulaşabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 479 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler