1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GENÇ POP STAR: OLGA MATİUC
GENÇ POP STAR: OLGA MATİUC

GENÇ POP STAR: OLGA MATİUC

8 yaşında müzik yaşamına atılan Olga, 2010 yılında Kıbrıs Genç TV’de yayınlanan Pop Star yarışmasında birinci gelerek ismini duyurdu

A+A-

 

 

Ülkemize ailesi ile 1998 yılında gelen Olga Matiuc kendini müziğe adamış bir yetenek. 8 yaşında müzik yaşamına atılan Olga, 2010 yılında Kıbrıs Genç TV’de yayınlanan Pop Star yarışmasında birinci gelerek ismini duyurdu. Olga ile ADRES Kıbrıs okuyucuları için Karşıyaka bölgesinde keyifli bir çekim gerçekleştirdik.

 

Levent ÖZDAĞ

 

Öncelikle kısaca kendinizden bahsedelim. Olga Matiuc kimdir?

“1998 yılında ailemle Kıbrıs’a yerleştik. 8 yaşında profesyonel olarak piyano eğitimi almaya başladım. Orta okulda müzik eğitimimi geliştirmek için Anadolu Güzel Sanatlar Müzik Bölümü’ne girdim. 7 yıllık eğitim aldım. Ana dal flüt seçtim yan olarak da piyano eğitimi almaya devam ettim. Hazırlık sınıfında şan eğitimine başladım. Korolarda yer aldım.”

 

Sanatçı olmaya nasıl karar verdiniz?

“Grup olarak başladım. İlk grubum Grup Karnaval’da vokal olarak başladım. Sonra grubun solisti ayrılınca solist olarak çıkmaya başladım. Böylece Kıbrıs’ta ismimi duyurmaya başladım yavaş yavaş. 2010 yılında Kıbrıs’ta Pop Star yarışmasına arkadaşlarımın tavsiyesi ile katıldım ve 5 haftalık süreç sonunda birinci geldim.”

 

Kıbrıs’taki müzik yaşantınıza şu sıralar nerede devam ediyorsunuz?

“Şu anda Hidden Garden’da solist olarak çıkıyorum. Ayrıca ekstra olarak otellerde ve bazı mekânlarda çıkıyorum. Şu sıralar bar gibi yerlerde çıkmıyorum. Daha önce Cadı Bar’da çıkıyordum.”

 

Son dönemlerde canlı müzik yapan barlarda sahne almıyorsunuz. Bunun nedeni nedir?

“Son dönemlerde bir bayanın barda sahne almasını garanti görmüyorum. Mağusa North Bar’da çıktım daha önce ve bir bayanın sahnede olması dezavantaj olur. Bunun nedeni gelen konukların yakın olmaya çalıştığı için bar ortamlarından uzak olmaya karar verdim.”

 

Türkiye veya dünyadan örnek aldığınız sanatçılar var mı?

“Şebnem Ferah, Sertap Erener, Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Burcu Güneş, Celine Dion.”

 

Sanat yaşamınızda çıtanızı yükseltmek için kendinizi geliştiriyor musunuz?

“Bol bol şarkılar dinlerim, büyük tecrübesi olan insanlarla konuşurum. Ayrıca şu anda çalıştığım insanlar çok tecrübeli, eğitimli insanlar Hüseyin Kırmızı, Mustafa Fegan gibi isimler. Bu insanlarla güzel çalışmalar yapıyoruz. Grup Efekt grubumuzun ismi.”

 

Mesleki açıdan gelecek ile ilgili planlarınız neler?

“Kıbrıs’ı iyi bir şekilde dünyada temsil etmek ve iyi bir şan öğretmeni olmak istiyorum.”

 

Aşk hayatınızda biri var mı?

“Her insanın aşk acısı oluyor, güzel anıları da oluyor. Aşk ve sevgi güzel bir şey. Aşk acısı çektim.”

 

 


10 Soru 10 Cevap

Tatil: Huzur

İş: Zevk

Medya: Gelişim

Moldova: Şarap

Gece hayatı: Arkadaş ortamı

Yaz: Deniz

Kıbrıs: Herşeyim

Güneş: Yenilik

Facebook: İletişim

Aşk: Acı ve Mutluluk

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 842 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler