1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Genç Piyanistler Sahnede
Genç Piyanistler Sahnede

Genç Piyanistler Sahnede

Lefkoşa Güzel Sanatlar Lisesi piyano sınıfı öğrencileri, çok yoğun bir çalışma döneminin ardından performanslarını sahneye taşıdılar. AGSL’deki çalışmalarını piyano öğretmeni Fatoş Özçelik Günhanlar ile sürdüren genç piyano öğrencileri, sahneye ç

A+A-

 

 

     Lefkoşa Güzel Sanatlar Lisesi piyano sınıfı öğrencileri, çok yoğun bir çalışma döneminin ardından performanslarını sahneye taşıdılar. AGSL’deki çalışmalarını piyano öğretmeni Fatoş Özçelik Günhanlar ile sürdüren genç piyano öğrencileri, sahneye çıkmadan önce çok heyecanlıydılar. Genç piyanistlerin konseri Dokuz Mayıs 2012 Çarşamba günü 11.30’da,  Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Tüm AGSL sınıflarının, okul öğretmenlerinin ve ailelerin izlediği piyano performans konserinde; Bilge Ekizoğlu “Reinecke-Romance, E.Tufan-Bahar Yağmuru”   &   Muazzez Güvenlier “ Caroll-Alone at Sunset, Khachaturıan-Saber Dance”  &   Seran Olkanlı; “ Mendelssohn-Song Without Words, Maıkaphar-At the Smithy, Gillock-Carnival in Rio”   &    Vahide Özaktaş “  Haydn-Sonat No 2 in E Minör birinci bölüm”  &  Samiye İzzigil “ Chopin-Nocturne in B, Beethoven-Sonat Do minör bölüm rondo”  bestecilerinin eserlerini çaldılar. Solo performanslarının ardından Bilge Ekizoğlu ve Muazzez Güvenlier Strauss’un ünlü bestesi Radetsky Marşı’nı dört el çaldılar. Dört el piyano performansından sonra, Samiye İzzigil Muammer Sun’un Köçekçemsi adlı bestesini çaldı. Günün son performansı ise Vahide Özaktaş tarafından çalınan, Joplin’in dünyaca ünlü bestesi Entertainer oldu. Öğretmenleri, arkadaşları ve aileleri tarafından alkışlanan genç piyanistlere gelecekteki müzik yaşamlarında başarılar diliyorum.

 

 

 


HALESTROM tarih yazdı!

 

Active Rock Radyo’da 1. olan Love Bites (So Do I) ile Halestrom, bir tarih yazdı! İlk defa ön planda bir kadının olduğu bir grup bu denli başarıyı yakalamışken, dünya turu programları da açıklandı! The Strange Case Of isimli yepyeni albümlerinin Mass Chaos 2012 turnesi, 16 Mayıs’ta sona erdi! “The Strange Case Of” adlı albümleri, grubun şimdiye dek yayımladığı en iyi albüm olarak tarihe geçti! Billboard’da -Hard Rock Albümler- kategorisinde de 1 numara olan albüm, kendini “Top 10”  listelerine girerek kanıtladı! Bu muhteşem başarıyı Halestrom’la paylaşıp “The Strange Case Of” albümlerini mutlaka dinleyin!
http://www.halestormrocks.com/

 

 


Virgin Classics: Classics for your Wedding

 

 

Kıbrıs’ın Kuzeyi’nde yaz ayları düğün aylarıdır da diyebiliriz. İşte, bu düğünlerde güzel melodiler duymak isteyen konuklar için , Virgin Classics’den yepyeni bir Düğün albümü! Klasik müzik repertuvarından oluşan bu albüm 14 Mayıs’ta raflardaki yerini aldı bile! Düğünler ve düğün müzikleri her adayın, özellikle de hanımların çokça ilgilendiği bir konudur... İlk dans müzikleri özel olarak seçilir, her yemekli düğün için çalan müziğin önemi vardır. Misafirleri mutlu etmek, gelin ve damatın ana görevlerinden biri olarak görülür... Bu muhteşem albüm de bu özel günü, klasik müzik tınıları ile süslemek isteyen gelin ve damat adayları için Virgin Classics’den geliyor! Tüm dünya için yayımlanan 2CDlik dev albüm, Bach’dan Vivaldi’ye kadar birçok önemli ismi bünyesinde barındırıyor! Evlenme arifesinde olup, düğün kutlamalarına saf, klasik müzik dokunuşu isteyenlere duyurulur!

 


HAFTANIN ALBÜMÜ:

 

PATITO FEO - LA HISTORIA MAS BONITA

 

2008 yılında En İyi Çocuk ve Genç Yetişkin Programı olarak seçilen Patito Feo, Arjantin yapımlı bir çocuk dizisi... Yayına başlamasından çok kısa bir süre sonra büyük başarılar elde eden dizinin müziklerinin bulunduğu “Patito Feo La Historia Mas Bonita” albümü; CAPIFe göre 2007’nin -En Çok Satan Albümü- ödülüne layık görüldü! Albüm turnesi kapsamında; Kuzey, Güney Amerika’dan tutun Arjanti’nin birçok şehrinde konserler verildi! Biletleri tükenen konserlere ilgi büyüktü! Keşke bize de gelseydi ne dersiniz?

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 793 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler