1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GENÇ ESKRİMCİLERDEN BAŞARI
GENÇ ESKRİMCİLERDEN BAŞARI

GENÇ ESKRİMCİLERDEN BAŞARI

Erzurum’da Çarşamba günü başlayan ve dün tamamlanan Liseli Gençler Eskrim Türkiye Şampiyonası’nda ülkemiz eskrim karması başarılı sonuçlar elde etti.

A+A-

 

 

Erzurum’da Çarşamba günü başlayan ve dün tamamlanan Liseli Gençler Eskrim Türkiye Şampiyonası’nda ülkemiz eskrim karması başarılı sonuçlar elde etti. Genç Bayan Flöre ve Kılıç takımları ikinci olurken, Genç Erkek Kılıç takımı üçüncü, Genç Erkek Flöre takımı ikinci olmayı başardı

 

Erzurum’da Çarşamba günü başlayan ve dün tamamlanan Liseli Gençler Eskrim Türkiye Şampiyonası’nda ülkemiz eskrimcileri kızlarda ve erkeklerde kürsüye çıkmayı başardı. Şampiyona’nın ikinci gününde geçtiğimiz gün Genç Bayan Flöre ve Genç Bayan Kılıç takımları finale kadar yükselerek finalde ikincilik kürsüsüne çıkmayı başardılar. Dün Genç Erkek Kılıç Takımı üçüncü olurken Genç Erkek Flöre Takımı ikincilik elde ederek kürsüde yer aldılar.

Ortaokullu yıldız eskrimcilerden sonra gençlerde gelen bu dört kupa ile ülkemiz okullarında eskrimin yaygınlaştığını ve Türkiye’dkei okullar müsabakalarında geçtiğimiz yıl görülen yükselilin devam ettiği gözlemleniyor. Eskrim kafilesi Salih Tarcan başkanlığında, antrenörler Ömer Aydın ve Mine Ergüz, gelen derecelerin bir tesadüf olmadığını, yapılan gayretli ve özverili çalışmaların bir sonucu olduğunu ve bu sonuçları müsabakaya gitmeden önce de tahmin ettiklerini söylediler. Liseli Gençler Eskrim Takımı kafilesi bugün adaya dönecek. Şampiyona’da oluşan sıralama şöyle:

 

Genç Erkek Kılıç

1- İstanbul

2- Ankara

3- KKTC

 

Genç Erkek Flöre

1- Mersin

2- KKTC

3- Konya

3- Ankara

 

Genç Kız Kılıç

1- İstanbul

2- KKTC

3- Ankara

 

Genç Bayan Flöre

1-Mersin

2- KKTC

3- Muğla

3- Balıkesir

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 571 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler