1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GENÇ BOCCECİLER MAĞDUR
GENÇ BOCCECİLER MAĞDUR

GENÇ BOCCECİLER MAĞDUR

Bocce Genç Milli Takımı 7 bin TL bulamadığı için Avrupa şampiyonasına katılamıyor

A+A-

 

 

Geçtiğimiz yıl katıldığı Avrupa Gençler Bocce Şampiyonasında 4’ncü olan, bu yılki şampiyonada ise seri başı olarak belirlenen Bocce Genç Milli Takımı 7 bin TL bulamadığı için Avrupa şampiyonasına katılamıyor

 

San Marino’da 26 – 30 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan Avrupa Şampiyonasının gençler kategorisinde şampiyonluk adaylarından birisi olarak gösterilen ve turnuvaya seri başı olarak katılacak olan Genç Bocceciler para engeline takıldılar.

Konu ile ilgili olarak Arca Ajans’a bilgi veren Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanı Hasan Senin, ülkemizde birçok federasyonun dış temas yapabilmek için paralar harcadığı bir ortamda bu kadar küçük bir meblağ için Bocce Genç Milli Takımının Avrupa Şampiyonasına katılamamasının çok düşündürücü olduğunu söyledi. Hasan Senin 7000 TL için ilgili bakanlığa yazı ile müracaat ettiklerini ancak olumsuz yanıt aldıklarını söyledi ve “Daha önceden Avrupa Bocce Federasyonu ile yaptığımız yazışmalarda bu turnuvaya katılacağımızı söyledik, şampiyonada grupların belirlendiği, her şeyin hazırlandığı bir dönemde turnuvadan çekildiğimizi söylemek, bizlerin bir daha Avrupa Şampiyonalarında yarışamama riskini de taşımaktadır” şeklinde konuştu.

San Marinoda’ki Avrupa Şampiyonasında Bocce Genç Milli Takımımız geçen yılki şampiyonada 4’ncü geldiği için, bu yıl konaklama ve yiyecek masraflarının tamamı Avrupa Bocce Federasyonu tarafından karşılanıyor. Bocce Genç Milli Takımı 3 sporcu, 1 antrenör ve 1 yöneticiden oluşmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 358 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler