1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Geliyor Serdarlı geliyor
Geliyor Serdarlı geliyor

Geliyor Serdarlı geliyor

58 yıllık tarihinde ikinci kez Süper Lig kapısına dayanan Mesarya’nın bir diğer tarihi takımı Serdarlı, bu sezon yükseldiği Telsim Birinci Ligi’nde adeta harikalar yaratırken, emin adımlarla Süper Lig’e geliyor. Bu sezon, Birinci Lig

A+A-

 

 

58 yıllık tarihinde ikinci kez Süper Lig kapısına dayanan Mesarya’nın bir diğer tarihi takımı Serdarlı, bu sezon yükseldiği Telsim Birinci Ligi’nde adeta harikalar yaratırken, emin adımlarla Süper Lig’e geliyor.

Bu sezon, Birinci Lig’de son oynadığı 18 maçta yenilmeyen Serdarlı, yenilmez bir armadaya dönüşürken dün, kendi sahasında konuk ettiği Görneç’i 2-0 mağlup ederek adeta sürklase ederken, bu hafta kendi sahasında  karşılacağı lider Gençlik Gücü ile diğer rakiplerine de göz dağı verdi.

Serdarlı 16 Ağustos Stadı’nın hınca hınç dolu tribünleri önünde orta hakem Savaş Tilki’nin başlama düdüğü ile atağa kalkan Serdarlı’nın karşısına Görneç kale direkleri çıktı.

Usta futbolcu Ufuk Fırat yönetimindeki kırmızı-beyazlılarda antrenör Ali Özçalışkan defansı da önde kurunca Kaan Arsu, Mete Sağır, Ümit, Salih  ve Özgür Tezkan ile Görneç kalesini abluka altına aldı. Bu baskı karşısında bir türlü organize olamayan Görneç kendi sahasından çıkmakta zorluk çekince, 34’üncü dakikada Ufuk Fırat’tan gelen penaltı golüyle 1-0 yenik duruma düştü.

Bu dakikada gelişen Serdarlı atağında Zeki Sönmez Özgür’ü kontrolsüz bir şekilde düşürünce, orta  hakem Savaş Tilki tereddütsüz penaltı noktasını gösterdi. Atışı kullanan Ufuk Fırat Serdarlı’nın şölenini erken başlattı.

Bu golle baskısını artıran Serdarlı’nın karşısına yine direkler çıktı. Adeta yol geçen hanına dönen Görneç defansını çok rahat geçen Serdarlı’lı futbolcular hiçbir maçta bu kadar rahat gol pozisyonuna girmediler diye düşünüyorum. Örneğin, 40’ıncı dakikada gelişen Serdarlı atağında Mete Sağır’ın mükemmel vuruşu direkte patlamasa, skor daha ilk yarıdan 2-0 olacaktı.

Karşılaşmanın ikinci yarısına hızlı başlamayı düşünen Görneç Teknik Direktörü Erol Çağaloğlu’nun bu düşüncesi sadece 15 dakika hayat buldu. Dün, çok kötü gününde olan Burçin, Fırat Kasım, Davut ve Uğur organize olmayınca, ilerde top bekleyen golcü İrfan ve Haşim yalnızları oynadı.

Görneç takım olarak, o kadar kötüydü ki, sadece üç adam değiştirme hakkı olan Çağaloğlu adeta çaresiz kaldı.

Bu yarıda yine oyun kontrolünü elinde tutan Serdarlı 76’ıncı dakikada Özgür’ün biraz da şans ile defansa çarpan şutu ağlarla buluşunca, Görneç’in tüm umutları söndü.

Bu dakikadan sonra oyunu rölantiye alan Serdarlı çok zor bir maçı geçerken, vasat yönetim gösteren orta hakem Savaş Tilki’nin bitiş düdüğü ile adeta bir yumak gibi kenetleniyorlardı. 

Bu maçta en dikkati çeken nokta, bayan ağırlıklı seyircilerinin müthiş tezahüratı ile şahlanan Serdarlı’nın 58 yıllık hasreti son erdirmeye yakın olmasıydı. 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 580 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler