1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ‘GELECEĞİN YILDIZLARI’ YDÜ’DE YETİŞİYOR
‘GELECEĞİN YILDIZLARI’ YDÜ’DE YETİŞİYOR

‘GELECEĞİN YILDIZLARI’ YDÜ’DE YETİŞİYOR

Yakın Doğu yeni eğitim döneminde sporcu tarama ve geliştirme programları çerçevesinde basketbolun geleceğin yıldızlarını yetiştirmek için çalışmalarını bu yıl da aralıksız sürdürüyor

A+A-

 

 

 

 

Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından uzun bir süreden beri düzenlenen ve çok sayıda kursiyerlerin katılımı ile gerçekleşen YDÜ Basketbol Okulu bu yıl da kış dönemi çalışmalarını ara vermeden gerçekleştiriyor. YDÜ Basketbol Okulu, 6-14 yaş grubu çocuklarına yönelik kayıtlar sürüyor.  

 

ATAMTÜRK: “AMAÇ FARKINDALIK YARATMAK”

Bu bağlamda Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Dr. Hakan Atamtürk, Yakın Doğu Üniversitesi olarak amaçlarının basketbol branşında farkındalık yaratmak ve sistemli çalışmalar sonucunda basketbola karşı yeteneğinin olduğu gözlemlenen kursiyerlerin genelde ülke basketbolunun altyapısına, özelde ise Yakın Doğu Üniversitesi basketbol altyapı takımlarına oyuncular kazandırmak olduğunu söyledi. 

      

SPOR SEVGİSİ YANINDA KİŞİLİKLİ BİREYLER DE YETİŞTİREBİLMEK

YDÜ Basketbol Okulu cumartesi günü 09.00-10.15 saatleri arasında Yakın Doğu İlkokulu Salonu’nda deneyimli eğitmenler tarafından gerçekleştirilen çalışmada, okulun hedefi kursiyerlerin hafta sonunu düzenli aktivite yaparak sağlıklı ve hareketli geçirmelerinin yanında, işbirliği yapmayı öğrenmesi, takım ruhunu kazanması, özgüvenlerinin geliştirilmesi, basketbolla ilgili temel hareketlerin kazanılması ve kursiyerlerin iletişim kurabilme özelliğinin geliştirebilmek.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 573 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler