1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GELECEĞİN YILDIZI ZEKA BAŞEL
GELECEĞİN YILDIZI ZEKA BAŞEL

GELECEĞİN YILDIZI ZEKA BAŞEL

En son olarak Manisa’da yapılan 14 yaş Türkiye tenis şampiyonasında hem tekler hem de çiftlerde şampiyon olan Zeka Başel sporumuzun yeni yıldızlarından biri olmaya aday Yıldız sporcu yetiştirmekte bir hayli zorlanan ülkemizde 13 yaşındaki Zeka Başe

A+A-

 

 

13 yaşında birçok şampiyonluk kazanan Zeka Başel başarıları ile göz kamaştırıyor

 

 

En son olarak Manisa’da yapılan 14 yaş Türkiye tenis şampiyonasında hem tekler hem de çiftlerde şampiyon olan Zeka Başel sporumuzun yeni yıldızlarından biri olmaya aday

Yıldız sporcu yetiştirmekte bir hayli zorlanan ülkemizde 13 yaşındaki Zeka Başel kazandığı başarılar ile yeni bir yıldız adayı olmaya aday.

 

SATRANÇ VE TENİS

Bu güne kadar hem yurt içi hem de yurt dışında birçok başarı kazanan minik yıldız tenis, satranç, masa tenisi ve yüzme sporları ile uğraştı. Küçük yaşlardan itibaren bu sporlara başlayan Zeka Başel bugün özellikle tenis ve satranç sporlarına ağırlık vererek spora devam ediyor.

Teniste halen Lefkoşa Şehir Kulübü adına yarışan Başel bu yıl Manisa’da yapılan 14 yaş Türkiye Tenis Şampiyonasında hem tekler hem de çiftlerde şampiyon oldu. Geçmiş yıllarda KKTC 10 yaş şampiyonluğu, 12 yaş DAÜ turnuva şampiyonluğu, 10 yaş Türkiye 2’nciliği bulunan Zeka, bugüne kadar katıldığı turnuvalarda her zaman ilk 4 içerisinde yer aldı.

Satrançta, Lefkoşa Satranç Derneği sporcusu olan Zeka Başel geçen sezon 2’nci ligde Lefkoşa Türk Belediyesi adına mücadele etti. Başel bu sporda geçen yıl 13 yaş grubunda 3’ncülük kazanırken, 2 kez de siyah at masa şampiyonluğu kazandı.

Komple bir sporcu özelliği bulunan Zeka Başel’in en büyük hedefi sponsor bulabilmesi halinde teniste kendisini geliştirerek bu spora profesyonel olarak devam etmektir. 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 485 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler