1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKTIK'
GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKTIK

'GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKTIK'

Petrol Dolum Tesisine Hayır İnisiyatifi, Başbakan İrsen Küçük’ün, Petrol Dolum Tesisi’nin Yedikonuk’a yapılmasından vazgeçildiğini açıklamasının önemli bir başarı olduğunu açıkladı.

A+A-

Petrol Dolum Tesisine Hayır İnisiyatifi, Başbakan İrsen Küçük’ün, bugün, Büyükkonuk’ta, Petrol Dolum Tesisi’nin Yedikonuk’a yapılmasından vazgeçildiğini açıklamasının ve gelinen aşamanın Kıbrıs Türk halkı adına önemli bir başarı olduğunu açıkladı.

Açıklamada, “İnisiyatifimiz yanında toplumdaki tüm kesimler ve halkın tamamının uzunca bir süredir vermiş olduğu mücadele sonrasında ülkemiz karşı karşıya getirildiği büyük bir felaketten kurtulmuştur” denildi.

Açıklamada şöyle devam etti:

“Karpaz’ın en eşsiz sahillerinden birisi olan Yedikonuk’ta yapılması istenilen böylesine korkunç boyutlu bir ‘geleceği yok etme operasyonu’nu her türlü hassasiyeti ve iradeyi ortaya koyarak engelleyen, ülkesine ve geleceğine sahip çıkan bizzat toplumun kendisidir. İnisiyatifimiz tarafından ortaya konan ve her geçen gün büyüyen bir iradeyle, toplumdaki tüm sivil toplum örgütleri bu girişime geçit vermemiş ve halkımız geleceğine sahip çıkmak adına çok önemli bir sınav vermiştir.

Bu anlamda, inisiyatifimiz mücadeleye destek veren toplumun diğer tüm kesimleri ile birlikte 23 Mayıs Çarşamba saat 12:00’de Tabipler Birliği’nde geniş katılımı bir basın toplantısı gerçekleştirerek süreci kapsamlı bir şekilde değerlendirecek ve bu gibi yatırımlara ülkemizin ihtiyacı olmadığının altını bir kez daha çizecektir.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 513 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler