1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. "Geleceğimiz ortak, heyecanlarımızı birleştirelim!"
Geleceğimiz ortak, heyecanlarımızı birleştirelim!

"Geleceğimiz ortak, heyecanlarımızı birleştirelim!"

CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, Çamlıbel Bucağını Kalkındırma Güzelleştirme ve Yaşatma Derneği (ÇAMSEV)’i ile Meral Tekin Birinci Vakfı’nı ziyaret ederek yetkililerle görüştü çalışmalar hakkında bilgi alarak adaylığı ile ilgili bilgi verdi.

A+A-


Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber ortak heyecan ve beklentileri birleştirmeleri halinde başarıya çok daha kolay ulaşacaklarını ifade etti. Bu topraklar üzerine yaşayan herkesin dünyaya bağlanmayı hak ettiğini vurgulayan Siber, “Geleceğimiz ortak, zenginliğimizi ve heyecanlarımızı birleştirelim” dedi. CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, Çamlıbel Bucağını Kalkındırma Güzelleştirme ve Yaşatma Derneği (ÇAMSEV)’i ile Meral Tekin Birinci Vakfı’nı ziyaret ederek yetkililerle görüştü çalışmalar hakkında bilgi alarak adaylığı ile ilgili bilgi verdi. Sivil toplum örgütleri açısından çok zengin bir ülke olduklarının altını çizen Siber, halkın yaşam ve refah seviyesinin artmasında sivil toplum örgütlerinin büyük bir rol oynadığını kaydetti.

ÇAMLIBEL’İN YEŞİLE VERDİĞİ ÖNEM ÖRNEK OLMALI

Derneğin Çamlıbel’de hayata geçirdiği projeler hakkında bilgi alan Siber, cumhurbaşkanlığı adaylığıyla soruları yanıtladı. ÇAMSEV derneğinin iş yapma heyecanına yerinde tanık olduğunu ifade eden Siber, sahiplenme duygusunun yaratılması halinde çok güzel işlere imza atılacağını vurguladı. Bu topraklar üzerinde yaşayan her bir insanın haklarını savunacağını dile getiren Siber, geleceğin ve uluslararası hukuka ortak olma arzusunun bizleri birleştiren önemli bir unsur olduğunu söyledi. Barış ve kardeşlik duygusunun yeniden inşası için toplumun tüm kesimlerinin çabasına ihtiyaç olduğunu belirten Siber, “Geleceğimiz ortak, zenginliklerimizi ve heyecanlarımızı birleştirelim, başarıya giden yolu kısaltalım” dedi. Yeşil alanın az olduğu Kıbrıs’ta Çamlıbel köyünün yeşile önem verdiğini ve yeşile sahip çıktığını da dile getiren Siber, ortak heyecan ve beklentilerin birleştirilmesi halinde birçok güzel işe imza atacaklarının altını çizdi. Siber, ÇAMSEV’e bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi ve etkinliklerinde yer almaktan mutluluk duyacağını sözlerine ekledi.

MERAL BİRİNCİ İSMİ VAKIFLA YAŞAYACAK

Siber daha sonra Meral Tekin Birinci Vakfı’nı ziyaret ederek vakıf başkanı Ertan Birinci ile yönetim kurulu üyeleri ile görüştü. Vakfın projeleri hakkında bilgi alan Sibel Siber, cumhurbaşkanlığı makamına seçilmesi halinde toplumun yaşamını etkileyen alanlarla ilgili çalışma grupları oluşturacağını ve bu gruplarda sivil toplum örgütlerinin de yer alacağını vurguladı. Sivil toplum örgütlerinin kar amacı gütmeyen kuruluşlar olması nedeniyle bu kurumlardaki çalışma şevkinin diğer alanlara göre çok daha anlamlı olduğuna değinen Siber, Meclis Başkanlığı olarak yürüttükleri sosyal sorumluluk projelerine sivil toplumu da kattıklarını ve bir ilke imza attıklarını anlattı. Meral Tekin Birinci Vakfı’nın yapacağı çalışmalarda Meral Birinci adını en iyi şekilde yaşatacağından şüphe duymadığını kaydeden Siber, Birinci ailesine çalışmalarında başarılar diledi.

Bu haber toplam 1148 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler