1. YAZARLAR

  2. Tayfun Çağra

  3. Gel Barışalım Artık
Tayfun Çağra

Tayfun Çağra

Yazarın Tüm Yazıları >

Gel Barışalım Artık

A+A-

Gazetemiz Yenidüzen’in dünkü ‘Gel Barışalım Artık’ manşeti, bana Sezen Aksu’nun söz ve müziğini yaptığı adı manşetimizin aynısı gibi olan ‘gel barışalım artık’ şarkısını anımsattı.

Merak ettim, sözlerini aradım google amcadan!...

Aradım çünkü hiçbir şarkının sözlerini tam olarak bilmiyorum. Müziği güzel olan şarkıyı dinlerim, sözlerine pek dikkat etmem. Müzikte tınılar çeker beni, sözler değil. Onun için de beğendiğim bir şarkıyı mırıldanmaya çalışsam bile söyleyemem çünkü sözlerini bilmem.

Ancak Sezen Aksu’nun bazı şarkı sözlerini bilmekte yarar var. Bir aşkı anlatsa bile o sözlerde bir felsefe vardır bazen… İki karşı cins arasındaki aşk anlatılır belki de ama aşağıdaki sözlerde olduğu gibi Kıbrıs’taki iki tarafı da oturtabilirsiniz sözlerin üzerine…

Bence tıklayın youtube’tan Sezen Aksu’yu… Yazın ‘gel barışalım artık’ sözlerini ve dinleyin…

Hem gülümseyeceksiniz, hem de sitem edeceksiniz geçen yıllara…

***

Yok mu senin insafın yok mu
Bir güler yüzün çok mu
Dağ mısın taş mısın

Uzak mı bu eda bu hal tuzak mı
Hak mısın bana yasak mı
Dost musun düşman mısın

İki gözüm seneler geçiyor
Gönül ektiğini biçiyor
Bir selam lütfet bu ne çok hasret
Gel barışalım artık

Canözüm bahar geldi
Dalları kiraz bastı
Yedikat eller yakınım oldu
Gel kavuşalım artık

 


Oluruna uydurmak

“Yasal süreç dolmasına rağmen Kaya Holding Ayyorgi’de kaçak çıktığı katları yıkmadı. Mahkeme yapılıyor, Girne Belediyesi avukatı “yasalara uymadı” diyor. Kaya Holding yetkilileri “bir-iki ay sonra yasallaşacak katları ben niye yıkayım” diye soruyor. Evet, doğru kaçak çıktı, yıkması gerekir ama yıkmama gerekçelerinde haksızdırlar dememin de imkânı yok. Çünkü burası KKTC ve burada her şey, her yasa, her tüzük ne yazık ki oluruna uydurulur. Bu da böyle olacak, zaten öncesinde “siz çıkın, biz uydururuz” demişler. E o zaman! Niye yıksın ki!”

Yukarıdaki yazıyı 3 Nisan günü yazmıştım. Gidişat belliydi çünkü… Nitekim de öyle oldu. Yeni imar planında söz konusu otel bölgesinde kat artırımı olabileceğinden şimdilik kaçak katların yıkılmaması ve imar planının beklenmesi için Girne Belediyesi ile protokol imzalandı. Yani yazıda dediğim gibi; Burası KKTC ve burada her şey, her yasa, her tüzük ne yazık ki oluruna uydurulur.

 

Bu yazı toplam 1361 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar