1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GECİTKÖY BARAJI'NIN TEMELİ ATILDI
GECİTKÖY BARAJININ TEMELİ ATILDI

GECİTKÖY BARAJI'NIN TEMELİ ATILDI

“Asrın Projesi” diye nitelenen Türkiye’den KKTC’ye borularla su getirilmesi projesinin ikinci adımı olan Geçitköy Barajı’nın temeli törenle atıldı

A+A-

 

 

“Asrın Projesi” diye nitelenen Türkiye’den KKTC’ye borularla su getirilmesi projesinin ikinci adımı olan Geçitköy Barajı’nın temeli törenle atıldı.

Geçitköy’de yer alan Barajın temel atma törenine, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Meclis Başkanı Hasan Bozer, Başbakan İrsen Küçük, Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Türkiye Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, diğer yetkililer ve halk katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, Kültür Dairesi Halk Dansları Ekibi gösterisinin ardından proje tanıtım filmi gösterildi.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan İrsen Küçük, Türkiye Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Türkiye Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu’nun konuşmalarının ardından, suyun 7 Mart 2014’te saat 12.59’da akması için taahhütname imzalandı.

Daha sonra törene katılan tüm yetkililer butona basarak barajın temelini attı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 924 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler