1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GEÇİTKALE'NİN MUHTEŞEM DÖNÜŞÜ: 3-4
GEÇİTKALENİN MUHTEŞEM DÖNÜŞÜ: 3-4

GEÇİTKALE'NİN MUHTEŞEM DÖNÜŞÜ: 3-4

Yükselme Birinci Lig Doğu Grubu’nda geçen hafta şampiyonluğu garantileyen Geçitkale, dün Serdarlı 14 Ağustos Stadı’nda konuk olduğu rakibi Civisil’i 4-3 mağlup ederek, şampiyonluğunu perçinledi. Oyuna hızlı başlayan Geçitkale’nin

A+A-

 

 

Stat: Serdarlı 14 Ağustos Stadı

Hakemler: Irmak Emin, Cem Öksüzoğulları, Ali Akçınar

Civisil: Ahmet Çakırlı (Hamit Aykan), Ali Eker (Kadir Gülcan), Ahmet Altın, Sinan Öğüt, Çağrı Şenyiğit, İltaç Çırakoğlu, Şenol Şoför, İlkay Aykan (Okan Erol), Salih Cevizli, Şeref Baydoğan, Eser Kızıltunç

Geçitkale: Buğra Esendağ (Okan Helvacı), İzzet Çavuş, Fehim Küçük, Sonuç Boşnak, Hasan Karataş (Suat Hayri Bulut), Türker Kadı, Olgu Kasapoğlu, Mehmet Çavuş, Rifat Emirhan (Burak Esendağ), Hüseyin Yeşilbaş, Ahmet Duran

Goller: Dk. 30 İzzet Çavuş, Dk. 66 ve 85 Burak Esendağ, Dk. 89 Ahmet Duran (Geçitkale), Dk. 47 Eser Kızıltunç, Dk. 55 İlkay Aykan, Dk. 57 Şeref Baydoğan (Civisil)

 

 

Necmi BELGE

 

Yükselme Birinci Lig Doğu Grubu’nda geçen hafta şampiyonluğu garantileyen Geçitkale, dün Serdarlı 14 Ağustos Stadı’nda konuk olduğu rakibi Civisil’i 4-3 mağlup ederek, şampiyonluğunu perçinledi.

Oyuna hızlı başlayan Geçitkale’nin 30’uncu dakikada kazandığı serbest atışı İzzet kullandı, bu oyuncunun sert şutu filelere gitti: 0-1.

İlk yarının geriye kalan dakikalarda karşılıklı ataklarda gol çıkmayınca ilk yarıyı Geçitkale 1-0 önde tamamladı.

İkinci yarıya hızlı başlayan Civisil oldu ve 47’inci dakikada Eser’le beraberliği buldu. Bu golden sonra baskısını artıran Civisil’in 55’inci dakikada kazandığı kornerden gelen topta İlkay topu ağlara göndererek takımını 2-1 öne geçirdi. Civisil’in 57’inci dakikada geliştirdiği atakta Şeref topu ağlarla buluşturarak farkı 2’ye çıkardı.

3-1 geriye düşen şampiyon Geçitkale, farkı indirmek için rakibinin üzerine gitti. 66’ıncı dakikada Burak’ın şutunda top kale çizgisini geçti, hakem Irmak Emin, yardımcı hakem Ali Akçınar’ın uyarısı ile golü verdi. Geçitkale atağında defansın uzaklaştıramadığı topu Burak kendisinin ikinci takımının üçüncü golü olarak ağlara yolladı: 3-3.

Karşılaşmanın bu sonuçla sona ermesi beklenirken, Ahmet Duran 90’ıncı dakikada topu köşeden ağlara göndererek Geçitkale’yi 4-3 öne geçirdi ve maç da bu skorla sonuçlandı.

Maçtan sonra şampiyon Geçitkale’ye kupasını Ekonomi ve Enerji Bakanı Suat Atun takdim etti. Şampiyonluk turundan sonra konvoy halinde Geçitkale’ye dönen şampiyon takım için sunuculuğunu Hüseyin Kıral’ın yaptığı bir şampiyonluk şöleni gerçekleştirildi.

 

 

 Fotoğraf: Kaşif KUSETOĞLU    

 

 

 

 

Bu haber toplam 523 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler