1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GEÇİTKALE SUYUNA SABOTAJ MI?
GEÇİTKALE SUYUNA SABOTAJ MI?

GEÇİTKALE SUYUNA SABOTAJ MI?

Geçitkale Belediyesi, Geçitkale ve çevresinde 4 farklı bölgeye su sağlayan Tirmen Su Hattı’na sabotaj yapıldığını iddia etti.

A+A-

 

Geçitkale Belediyesi, Geçitkale ve çevresinde 4 farklı bölgeye su sağlayan Tirmen Su Hattı’na sabotaj yapıldığını iddia etti.

Belediye’den yapılan yazılı açıklamada, bölgede su sıkıntısına neden olan ve Geçitkale Merkez başta olmak üzere Geçitkale Havaalanı, Sütlüce ve Çamlıca'yı besleyen Tirmen Su Hattı’nın kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından tıkandığının tespit edildiği ifade edildi.

Belediye ekiplerinin yaptığı inceleme sonrasında, farklı ebatlarda kesilmiş pet şişelerin su borularını tıkadığı ve bu tıkanıklığın bölgeye su akışını engellediğinin fark edildiği ifade edilen açıklamada, yapılan müdahale sonrasında tıkanıklık yaratan pet şişelerin temizlenmesi ile su akışının normale döndüğü kaydedildi.

BUHARA: “…SU SIKINTISI BUNDAN KAYNAKLANIYORDU…”

Geçitkale Belediye Başkanı Kıvanç Buhara da konuyla ilgili açıklamasında, bu sabotajın kendilerini çok üzdüğünü, yapılan sabotajla bölge halkının “bazı kendini bilmezler” tarafından cezalandırılmaya çalışıldığını ifade etti. Buhara, uzun bir süredir yaşanan su sıkıntısının bu sabotajdan kaynaklandığını, ancak belediye ekiplerinin uğraşları sonrasında sorunun çözüldüğünü kaydetti.

Sıcak yaz günlerinin, su ihtiyacının en çok baş gösterdiği zamanlar olduğuna dikkat çeken Buhara, yapılan bu çalışma ile vatandaşların daha rahat nefes alacağını söyledi. Vatandaşları su ihtiyacı ve suyu tasarruflu kullanma konusunda da uyaran Geçitkale Belediye Başkanı, bölgede su sıkıntısının giderilmesi için yoğun çalışmalar yaptıklarını vurguladı.

Zaman zaman yaşanan su sıkıntısı nedeniyle şebeke suyu ile bahçelerin sulanmamasını isteyen Buhara, hava sıcaklığına bağlı su kullanımının artmasından dolayı su sıkıntısının yaşanabileceğini kaydetti.

Geçitkale Belediye Başkanı Buhara, Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nin katkıları ile çok yakın bir gelecekte Sütlüce’de de su sıkıntısının tamamen önüne geçileceğini ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 625 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler