1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'GEÇİCİ KOMİTE NEYİN NESİ?'
GEÇİCİ KOMİTE NEYİN NESİ?

'GEÇİCİ KOMİTE NEYİN NESİ?'

KTAMS'dan çağrı: Meclisin 5 üyeli Geçici (Hazırlık) komite oluşturulmasının arkasında ne var, hükümet açıklasın

A+A-

 

 

 

KTAMS, hükümeti, “siyasal kamu görevlilerinin özlük hakları ve emeklilikleri ile ilgili yeniden düzenlemeye yönelik komite kurmasının arkasında ne olduğunu topluma açıklamaya” çağırdı.

 

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan’ın konu ile ilgili yazılı açıklamasının tam metni şöyle

 

Cumhuriyet Meclisi 16 Aralık 2011 tarihinde almış olduğu karar doğrultusunda Siyasal Kamu Görevlilerinin Özlük Hakları ve Emeklilikleri ile ilgili çalışmaları gerçekleştirmek üzere her partiyi temsilen bir üyeden oluşan 5 üyeli Geçici (Hazırlık) komite oluşturulmasına karar vermiştir.

 

Oluşturulan bu komite ekonomik krizin bulunduğu ülkemizde siyasal kamu görevlilerinin fedakarlık yapmaya önce kendilerinden başlamaları gerektiğinden hareketle mi oluşturulmuştur?

 

UBP hükümeti, her geçen gün çalışanların hakkını budarken siyasal kamu görevlilerinin özlük hakları ve emeklilikleri ile ilgili yeniden düzenlemeye yönelik komite kurmasının arkasında ne olduğunu topluma açıklamak zorundadır.

 

Her geçen gün emeği ile geçinenlerin haklarının budandığı, asgari ücretin yasalara uygun olarak belirlenmeyerek çalışanların yoksulluk sınırı altında çalıştırıldığı bir dönemde Cumhuriyet Meclisinin böyle bir komite oluşturmasının arkasında ne olduğunu merak ediyoruz.

 

KTAMS olarak bizler bu komitenin çalışmalarını yakından takip edeceğimizi kamuoyu ile paylaşırız.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 730 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler