1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'GECE KULÜPLERİ KAPATILSIN, SORUMLULAR CEZALANDIRILSIN'
GECE KULÜPLERİ KAPATILSIN, SORUMLULAR CEZALANDIRILSIN

'GECE KULÜPLERİ KAPATILSIN, SORUMLULAR CEZALANDIRILSIN'

BKP, “Kıbrıs’ın kuzeyinde kadınların zorla seks kölesi olarak çalıştırıldığını ve devletin bu insanlık dışı uygulamadan vergi aldığını” ifade ederek buna tepki gösterdi

A+A-

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), “Kıbrıs’ın kuzeyinde kadınların zorla seks kölesi olarak çalıştırıldığını ve devletin bu insanlık dışı uygulamadan vergi aldığını” ifade ederek buna tepki gösterdi, gece kulüplerinin kapatılmasını ve sorumluların cezalandırılmasını istedi.

Birleşik Kıbrıs Partisi Örgüt Sekreteri Abdullah Korkmazhan, yaptığı yazılı açıklamada, “İnsan tacirleri ve mafyalar tarafından iş vaadi ile kandırılıp çeşitli ülkelerden getirilen kadınlar, pasaportlarına zorla el konulup, zorla seks kölesi olarak çalıştırılmaktadır. Bu en başta bir insan hakları ihlali ve vahşi bir sömürüdür. Bu gerçek ortada dururken ‘Huzur Operasyonu’ adı altında polisin yaptığı operasyonlar toplumu aldatmaya ve devlet eliyle seks köleliği yapıldığını gizlemeye dönüktür” dedi.

Seks ticaretinin yalnız gece kulüplerinde değil, sokaklarda da yapıldığını, kadıların meta gibi satılmasını yasal ve yasal olmayan şekilde ayırmanın gece kulüplerini meşrulaştırmak olduğunu öne süren Korkmazhan, kadınların seks kölesi olarak satılmasının kapitalist sömürüden, ataerkilden ve yoksulluğun artmasından bağımsız değerlendirilemeyeceğini savundu.

Korkmazhan, sosyal adalete, eşitliğe ve demokrasiye dayalı insancıl bir düzen ve erken federal çözümün tek çıkış yolu olduğunu söyledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 500 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler