1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'GEÇ KALINMIŞ BİR MÜDAHALE'
GEÇ KALINMIŞ BİR MÜDAHALE

'GEÇ KALINMIŞ BİR MÜDAHALE'

MOK Başkan Vekili Mehmet S. Doğanöz, KKTC MOK’un alternatifinin Federasyonlar Birliği’nin olmadığını söyledi

A+A-

 

 

Spor federasyonlarının, KKTC Milli Olimpiyat Komitesi ile mücadelesinin doğru, ancak geç kalmış bir mücadele olduğunu söyleyen Milli Olimpiyat Komitesi (MOK) Başkan Vekili Mehmet S. Doğanöz, KKTC MOK’un alternatifinin Federasyonlar Birliği’nin olmadığını söyledi.

MOK Başkan Vekili Doğanöz, Ulusal Birlik Partisi’nin hükümete gelir gelmez, kendisi ile hiç görüşmeden ve bilgi alış verişinde bulunmadan yaptığı yasa ile Dernekler Yasası altında kurulan Eyüp Zafer Gökbilen’nin başkanlığındaki KKTC MOK’u yeniden canlandırdığını belirtti.

“Spor federasyonları uzun bir süre sessiz kaldılar ki, bu hata idi” diyen Mehmet S. Doğanöz, “Bugünkü mücadeleleri doğru, şu an yapılanlar da doğru. Spor Federasyonları Birliği’nin kurulması da yararlı olacak. O da geç kalmış bir harekettir. Ancak, KKTC MOK’un alternatifi Spor Federasyonları Birliği değildir. Spor federasyonların eskiye dönmesi gerekir” şeklinde konuştu.

Yaşanan kaosun en kısa zamanda çözülmesi gerektiğini savunan Doğanöz, doğru adres olarak Spor Yasası altında kurulan MOK’u gösterdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 447 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler