1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Gaziveren çöplük gibi
Gaziveren çöplük gibi

Gaziveren çöplük gibi

Lefke Belediye hudutları içerisinde yer alan Gaziveren köyü tam bir çöplüğü andırıyor

A+A-

 

 

 

Lefke Belediye hudutları içerisinde yer alan Gaziveren köyü tam bir çöplüğü andırıyor.  Yaz aylarının en sıcak günlerinin hüküm sürdüğü ve yangın çıkma olasılığının en yüksek düzeyde olduğu bugünlerde meskun mahallerdeki kuru otları temizlemekle görevli Lefke Belediye Başkanlığı, bu görevini yerine getirmek bir yana, vatandaşın kendi çabası ve emeği ile temizlediği kuru otları da kaldırmaktan aciz durumda.

Lefke Belediye Başkanlığı dağ gibi yığılan kuru otları kaldırmayınca ve günlük çöpler de aynı alana yığılmaya başlayınca Gaziveren köyünün Papatya isimli sokağı, çiçek mahallesine değil, çöp mahallesine dönüştü.

Mahalleyi mis gibi çiçek kokuları saracağına, ortalığı leş gibi çöp kokuları sarmış ve evleri sinekler istila etmiş bulunuyor. Mahalle sakinlerinden Ferhat Balıkçıoğlu, defalarca belediyeye telefonla ulaştıklarını hatta Belediye Başkanı Mehmet Zafer'le de konuştuklarını ama hala bir sonuç alınmadığını belirtti. Ferhat Balıkçıoğlu, evlerinin önünde bir dağı andıran bu çöp yığınından korktuklarını hatta yangın çıkar endişesi taşıdıklarını belirterek, bir tatil beldesi olan köyümüze bu manzara hiç yakışmıyor diye konuştu. 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 944 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler