1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GAZETEYE GECE BASKINI
GAZETEYE GECE BASKINI

GAZETEYE GECE BASKINI

YENİDÜZEN’DE “KAÇAK” ARADILAR Kıbrıs Türk medyasında sendikal anlamda örgütlü ve çalışan haklarının toplu iş sözleşmesi ile koruma altına alındığı tek iş yeri olan YENİDÜZEN Gazetesi’ne dün akşam saatlerinde Çalışma Bakanlığı, kay

A+A-

 

YENİDÜZEN’DE “KAÇAK” ARADILAR

Kıbrıs Türk medyasında sendikal anlamda örgütlü ve çalışan haklarının toplu iş sözleşmesi ile koruma altına alındığı tek iş yeri olan YENİDÜZEN Gazetesi’ne dün akşam saatlerinde Çalışma Bakanlığı, kaymakam ve polis ekipleri baskın düzenledi.

Gece saatlerinde YENİDÜZEN yönetimine haber vermeden gazete tesislerine adeta baskın düzenler gibi giren 10-12 kişilik grup, gazete çalışanlarından kimlik ibraz etmelerini istedi. Çalışanlara bazı sorular da soran ekiptekiler, özellikle maaşları ve sosyal yatırımların yapılıp yapılmadığını sordu. “Kaçak” aradıklarını söyleyen kişiler tek tek bütün gece vardiyası ile konuşarak bilgi aldı, kayıt tuttu. “Tüm iş yerlerini denetlediklerini” iddia eden kişiler polis nezaretinde gazete binasını gezdi. YENİDÜZEN Haber Merkezi’nden muhabirler ise yarım saatlik “denetimden” sonra gazeteden ayrılan ekiplere bu denetimlerin sonuçlarının ne zaman açıklanacağını sordu. Gazeteye gelen yetkililer yaptıkları “kaçak” denetimlerinin sonuçlanmasının “zaman alacağını” söyledi.    

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1524 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler