1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. GAZETENİN 'SANAT' OLDUĞU SERGİ !
GAZETENİN SANAT OLDUĞU SERGİ !

GAZETENİN 'SANAT' OLDUĞU SERGİ !

DAÜ İletişim Fakültesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı bölümü öğrencilerinin de dahil olduğu, "Daily News Project-3" sergisi İstanbul'da açıldı

A+A-

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı bölümü öğrencilerinin de dahil olduğu uluslararası katılımlı “Daily News Project-3” sergisi İstanbul Işık Üniversitesi’ndeki Galeri Işık İstanbul’da açıldı. Projeye Belçika, Çin, İran, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’tan 6 fakültenin öğrencileri katıldı. Proje kapsamında anılan ülkelerden seçilen birer gazete üzerinde öğrenciler sanatsal çalışmalar yaptılar.  Her fakülteden 5’er öğrencinin katıldığı projede öğrenciler, bilmedikleri dillerde yayımlanan gazetelere artistik müdahalelerde bulunarak bu gazeteleri birer sanat eserine dönüştürdüler. İstanbul’daki ilk serginin açılışına katılan Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Senih Çavuşoğlu, bu projenin, bölümün uluslararası işbirliği ve ortak sanatsal üretim yapma kapasitesinin önemli bir göstergesi olduğunu, öğrencilerin sanatsal tasarım becerisini kanıtladığını ve bölümün uluslararası bilinirliğini arttırdığını ifade etti. Projeye katılan Belçika Gent Üniversitesi Kraliyet Güzel Sanatlar Fakültesi ve İran Vije Parzadan Kültür ve Sanat Enstitüsü Görsel İletişim Okulu ile halihazırda akademik işbirliği yaptıklarını, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Melik Boydak’ın da DAÜ İletişim Fakültesi’yle benzer bir işbirliği protokolü yapmak istediklerini belirttiğini söyledi. DAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman İrvan ise yaptığı açıklamada, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nün uluslararası arenada gösterdiği başarıdan gurur duyduğunu, Işık Üniversitesi de dahil olmak üzere her tür uluslararası akademik işbirliğine sıcak baktıklarını ifade etti.  

 

PROJEYE KATILAN ÜNİVERSİTELER
Projeye, Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım Bölümü, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü, Belçika Gent Üniversitesi Kraliyet Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü, İran Vije Parzadan Kültür ve Sanat Enstitüsü Görsel İletişim Okulu, Çin Shanxi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü öğrencileri katıldı.
Öğrenci ürünleri, DAÜ tarafından hazırlanıp basılan 96 sayfalık renkli bir katalogda toplandı. 

Bu haber toplam 927 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler